Відкриття нового спортивного майданчика на Незалежності

Пам’ятають ніжинці, як за часів Радянського Союзу по вулиці Незалежності (біля гуртожитків ПТУ-11) функціонував хокейний майданчик, де не одне покоління дітей мало змогу загартовуватися фізично, проводити з користю свій вільний час на свіжому повітрі, чого так не вистачає сучасним дітям. Три роки тому до депутата Ніжинської міської ради Сергія Охонька звернулися ніжинці з проханням відновити хокейний майданчик.

Депутат відгукнувся на звернення. Було обрано місце – колишній занедбаний пустир біля ЗОШ №15. Процес будівництва розпочався. Депутат закупив необхідні матеріали, але будівництво повинно було вестися або ж будівельною організацією, або комунальним господарством. Сергій Охонько неодноразово звертався до міської влади, щоб вона допомогла зі встановлення майданчика, але минуло 3 роки, а міськими можновладцями нічого в цьому напрямку зроблено не було.

Тож, зрозумівши, що рішучих дійвід міської влади у цьому напрямку не буде, поспілкувавшись та провівши громадські слухання з мешканцями двору на Об’їжджій 120, Сергій Охонько прийняв рішення: встановити майданчик у цьому мікрорайоні за власний кошт. До цього долучилися і небайдужі жителі мікрорайону.

Робота розпочалася в листопаді. Кроком за кроком, і місце, яке нагадувало занедбаний пустир, за короткий проміжок часу перетворювалося на сучасний майданчик. До речі,він буде багатофункціональним, до того ж сучасно обладнаним. Адже крім того, що тут взимку як дітвора, так і дорослі матимуть змогу кататися на ковзанах та грати в хокей, влітку – займатися футболом.

На цьому урочистому відкритті були присутні багато людей: голова Ніжинської районної ради Олег Бузун. заступник міського голови Олег Баранков, начальник управління освіти м. Ніжина Станіслав Крапив’янський, представники депутатського корпусу Ніжинської міської ради, керівництво житлово-комунального господарства міста Світлана Сіренко та Олександр Мороз, жителі мікрорайону і найбільш шановані гості – малеча, зокрема, вихованці ДНЗ №21 та учні ЗОШ №15.

Сергій Охонько подякував усім, хто приклав зусиль до реалізації задуму, це все завдяки згуртованій команді, яка працювала не лише вдень, але і у вечірній час. Депутат зазначив: «Хотів би подякувати будівельникам, активістам мікрорайону. Маю надію, що у найближчий час настане зимова погода, яка буде сприяти грі в хокей. Звертаюся до всієї громади: цей майданчик є вашою власністю. Сподіваюся, що ви будете ставитися до нього бережно, наглядати за ним, а при потребі і допомагати. Вірю в те, що майданчик виплекає не одного видатного спортсмена».

Заступник міського голови Олег Баранков виніс подяку Сергію Охоньку від імені міської ради, виконавчого комітету та депутатського корпусу за внесок у розвиток спортивної галузі міста. Олег Григорович зазначив: «Зараз – нелегкий час, і це добре, що є люди, які турбуються про майбутнє підростаючого покоління, проявляючи волонтерські якості, вкладають свої душу і серце та власні кошти для того, щоб підняти та укріпити спортивну базу міста. Прикладом таких людей є депутат міської ради Сергій Охонько».

Депутат міської ради, голова Федерації футболу м. Ніжина Володимир Мамедов наголосив, що це вже стало доброю традицією у нашому місті, коли саме депутати проявляють небайдужість до спорту, коли в розвиток цієї галузі вони вкладають всі свої сили, енергію, допомагають матеріально, і все це задля розвитку спорту в місті. Володимир Хейбарович додав, що розмір майданчика відповідає офіційним параметрам, потрібним для гри в хокей, та високо оцінивроботу депутата, яка націлена на благо ніжинців.

Присутніми було наголошено, що такий приклад вартий шани та поваги, оскільки направлена суспільна ініціатива на загальнонародне оздоровче спортивне життя, при тому,не задіяно з бюджету міста ні копійки, у це вкладено лише власні кошти депутата. Такий яскравий приклад варто наслідувати.

Геннадій Ющенко, депутат міської ради, який займався виконанням робіт зазначив, що будівництво майданчика тривало недовго, адже робота була злагоджена та організована належним чином, була задіяна техніка та наявні заздалегідь підготовлені матеріали.

Протягом усього часу свята щирі дитячі посмішки не сходили з обличь щасливих дітлахів. «І хіба заради цього не варто робити добро?» –запитав настоятель Свято-Покровського храму отець Михайло Якубів, який теж завітав на свято. Дітям наголосив, що це – великий подарунок для них від Святого Миколая, напередодні свята. А, звертаючись до ініціатора та реалізатора ідеї, сказав: «Те, що робиться з душею – то на славу Божу», та всіх присутніх окропив святою водою.

Символічну червону стрічку перерізали депутат Сергій Охонько, активісти Василь Чорний та дітлахи. Хлопчакам було надано право забити перший гол у новенькі ворота. Замерзлі, але щасливі, дітлахи пригощалися смачним печивом та духмяним гарячим чаєм. Також дітям запропонували вигадати назву майданчику. Звучало багато варіантів, за які малеча отримала призи. Атмосферу свята доповнили чарівні герої із мультиків. Наймолодші діти водили хороводи, а старші випробовували свої сили на новенькому спортивному полі.

Дорослі здивовано розглядали майданчик та висловлювали подяку: «Хай тішаться діти та ростуть здоровими, набираються наснаги, спортивного завзяття та енергії».

Людмила Шут: «Тепер діти матимуть змогу проводити більше часу на свіжому повітрі, займатися спортом, а іншим людям, які мають фінансові можливості, потрібно брати приклад із Сергія Миколайовича і облаштовувати подібні місця в інших мікрорайонах».

Станіслав Черпіта: «Мені було дуже приємно допомагати в облаштуванні майданчика. Радує те, що це все робиться на благо міста та його жителів. Зазначу, що це вже не перший проект під керівництвом Сергія Охонька, він надавав допомогу в створенні волейбольного майданчика. У Ніжині є чимало місць, які потребують проведення подібної роботи. Сподіваюся, що сьогоднішнє відкриття буде спонуканням до цього».

Надія Авер’янова: «Це добре діло, зроблене з душею і для людей. Ми вдячні за подарований майданчик і за сьогоднішнє свято. Сергій Охонькосам виріс у цьому дворі і колись був таким же хлопчаком, як ці діти, а тепер він впевнено стоїть на ногах, піклується про свій двір, свій мікрорайон і своє місто».

Світлана Гейко: «Справа потрібна, бо і влітку, і взимку наші діти будуть зайняті. Дякую добрій людині за благу справу!»

Сергій Хоменко: «Людина потурбувалася, аби наш мікрорайон мав чудовий майданчик. І тепер громада повинна берегти те, що маємо та з повагою ставитися до щедрого подарунку. А то у нас як виходить: одні щось будують, а інші ламають. Такого не повинно бути, треба цінувати людські труди та привчати цьому малечу».

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *