Новий флюорограф – важливе рішення

Кожен із нас щонайменше раз на рік стикається з лікарями – чи то прихворів, чи то просто медогляд потрібно пройти. І головне, що вимагають від нас у кожному кабінеті, це наявність флюорографії. А щоб отримати бажаний папірець ніжинцям потрібно спочатку вистояти величезну чергу , а сам апарат яким користуються спеціалісти був придбаний ще у радянські часи ну і звичайно ж потребує оновлення. Саме тому на останьому позачерговому засіданні сесії міської ради, приймаючи бюджет на друге півріччя 2016 року, депутати, аби вдосконалити та осучаснити Ніжинську міську лікарню, проголосували за рішення, що до виділення коштів на придбання нового медичного обладнання, а саме флюорографа та операційного ліжка в травматологічне відділення.

Аби детальніше дізнатися на скільки Ніжин потребував нового флюорографа ми взяли коротенький коментар у завідувача міською поліклінікою Лариси Однодворець. Лікар повідомила, що прилад, яким користуються зараз ще 1986 року випуску,  а в експлуатацію його ввели у 1988 році. «Аби Ніжинці краще розуміли важливість придбання підкреслю, що термін експлуатації флюорографів становить 7 років. Ми довгий час виходили з положення як могли, змінювали трубки кожних 2-3 роки. Проте, треба ж розуміти, що нічого вічного немає, а якщо говорити про техніку то їй властиво ламатись і вона з часом стає застарілою і вже повністю не виконує поставлених перед нею задач. Ніжинці повинні розуміти наскільки важливо таке придбання. Більшість з нас розуміє важливість здоров’я та приходить до лікарів не тільки, коли, як то кажуть, «припече», а проходить і профілактичні огляди, аби дізнатись про певні порушення в своєму стані на ранній стадії. Флюорографія ж перший і основний напрямок профілактичної роботи.  Без неї жоден лікар не почне огляд хворого. За рік нами проводиться більше 30 тисяч обстежень. Так у 2014 році флюорографію зробили 30 100 ніжинців, у 2015 цифра зросла до 31 тисячі, а за перше півріччя 2016 року оглянули вже більше 15 тис осіб. З цифровим флюорографом ми отримуватимемо більш якісніші знімки, він має більшу потужність, присутня оперативна обробка зображення. Апарат дозволить роботу з базою даних та передбачає обробку та архівацію даних на диски, друкуватиме знімки. Дасть можливість працювати у міжнародних комунікаційних мережах. А головне — зменшиться рентген навантаження, як на пацієнта, так і на лаборанта. Здоров’я —  найголовніший наш скарб і ніжинці повинні розуміти важливість флюорографії та онкопрофогляду. Це не просто одна з забаганок лікарів, а один з головних кроків до збереження здоров’я, а з ним і життя. Користуючись нагодою хочу подякувати всім представникам депутатського корпусу міської ради за прийняте рішення і окремо Сергію Миколайовичу Охоньку, який зробив все можливе для придбання цифрового флюорографа для нашого закладу».

Слід зауважити, що ініціатором придбання флюорографа став депутат обласної ради Сергій Охонько. Додамо також, що не так давно саме Сергій Миколайович досить вагомо вплинув на те, аби Ніжинська громада отримала у власність приміщення колишньої обласної комунальної аптеки, що знаходилася на Озерній. Коментуючи представникам нашої редакції ситуацію, що до придбання медичного обладнання, депутат сказав: «Розвиток економіки й медицину я вважаю головними проблемними напрямками в Ніжині. Працючи над програмою планових медичних оглядів, я мав нагоду спілкуватися з найкращими місцевими фахівцями охорони здоров’я й вивчати проблематику лікувальних закладів нашого міста. Саме тому, на бюджетній комісії запропонував закласти кошти на купівлю в край необхідного діагностичного приладу — флюорографу. На першій комісії це питання не було вирішено та при зустрічі з міським головою  Анатолієм Лінником та конструктивними керівниками фракцій ми це питання обговорили знову. Розуміючи брак коштів й велику потребу лікарні в хірургічному ліжку ми все ж таки віднайшли варіант цього рішення. На пленарному засіданні дане рішенння знайшло підтримку у депутатів, тепер все залежить від виконавчої гілки влади. Потрібно як найшвидше провести процеду закупівлі обладнення не втрачаючи час».

Поспілкувалася наша редакція і з головним лікарем ЦМЛ Олександром Костирком. «Наша лікарня потребує осучаснення. І це стосується не тільки приміщень, а і медичного обладнання. Зараз модно говорити про реформи, але чомусь, останні проходять у нас якось однобоко. Якщо торкнутися медицини, то поки що, нас тільки заганяють у глухі кути, обмежуючі бюджети.  Радує тільки те, що незважаючи на все це місцева влада на прикладах міської ради та депутатів обласних рад іде на зустріч, виділяючи кошти на наші потреби. Що стосується флюорографа то Ніжину він потрібен. Той яким ми зараз користуємось не виконує всіх потреб та задач, постійно ламається. А ситуація з захворюваннями на туберкульоз у місті та країні вцілому майже критична. Сподіваємось, що передбачену програму буде виконано і лікарня зможе похизуватися операційним столом та флюорографом. В цьому році у нас вже є досить вагоме досягнення. Відкрито кабінет здорового зору у дитячій поліклініці. Нажаль, ще немає спеціаліста. Проте, сподіваємось, що скоро такий з’явиться, адже головною причиною чому молоді спеціалісти не хотіли працювати в Ніжині була відсутність житла. Тепер цю проблему майже вирішено. Адже частину приміщення колишньої  обласної комунальної аптеки буде виділено під житло для медичних працівників. За це особлива подяка обласним депутатам із Ніжинщини», — говорить головний медик Ніжина.

Ми ж сподіваємось, що скоро як флюорограф так і операційне ліжко буде придбано і ніжинці зможуть отримати більш якісніші медичні послуги.

Світлана Охріменко

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *