СЛІВ НАЗАД НЕ ПОВЕРНЕШ: САДОЧКУ БУТИ – СТЕФАН МАШКОВСКІ

Два тижні тому відбулась перша робоча зустріч представників депутатського корпусу ВО «Батьківщина» з директором Завод «Піаст Ніжин» Стефаном Машковскі. Розмова йшла про відновлення дитячого садочку  по вулиці Овдіївській. В ході обговорень між двома сторонами виникла домовленість про те, що ніжинська міська рада на пленарному засіданні прийме рішення Про звернення  до власників підприємства «Піаст» з проханням передати  будівлю дошкільного закладу  у власність ніжинської громади. Відповідно до цього, будівля своє цільове призначення не змінить.  «Ми зі свого боку, всі зобов’язання, які ставили перед собою виконали. На останній сесій міської ради депутати одноголосно заявили про свою позицію. Зараз хотілось би почути, який погляд на це має польська сторона», — звернувся до Стефана Машковскі обласний депутат Сергій Охонько.

«Ця ситуація була представлена  засновнику «Піаста» в Ніжині. Ознайомившись з нею він погодився. Звичайно з нашої сторони будуть ще проведені загальні збори, в ході яких складеться протокол, і він являтиметься тим документом, на основі якого ми зможемо передати вам цей об’єкт. До того ж будьте впевнені, що слів назад ніхто не поверне і садочку бути!», — запевнив директор заводу. Також він додав, що в цій справі вагому роль зіграв той факт, що ця будівля була призначена саме для дітей, а тому вагань навіть не виникало. Але оскільки будівля до кінця 2016 року знаходиться в оренді, домовленості розриватись не будуть і садочок стане  власністю громади вже з початку нового року.

 

На це секретар міської ради Валерій Салогуб зауважив, що такі обставини навіть «на руку». Адже враховуючи зимовий період, відновлювальні роботи будівлі проводиться не будуть  і кошти на них  не закладені в бюджеті. А в новому бюджеті на 2017 рік міська влада має передбачити необхідні кошти, і ремонтні роботи почнуться з настанням весни, коли вже всі процедурні моменти будуть залагоджені. «Перші кроки вже зроблені, наступні будемо пропонувати Анатолію Мазуну. Оскільки він  являється членом постійної депутатської комісії з житлово-майнових питань, то на наступному черговому засіданні матиме можливість оголосити і рекомендувати відповідній службі вже готувати проект рішення Про готовність прийняти об’єкт у комунальну власність», — додав Валерій Володимирович.

Депутат Анатолій Мазун, який опікується округом, де розташований дитячий садочок, підкреслив: «Я довгий час працював директор в ЗОШ № 13, вона знаходить через дорогу від садочка. Тому мені досить добре відома проблема з відсутності дошкільного закладу в цьому районі міста. Там проживає  багато батьків, які б воліли відати своїх дітей до садочку, адже до центру добиратись не так легко, до того ж всім хочеться, щоб діти знаходились поряд. Зі свого боку буду робити все можливе, аби ця справа успішно дійшла до свого завершення.»

Наприкінці зустрічі Ганна Шостка, від усієї громади подякувала польській стороні, за те що їм пішли на зустріч: «Ми зобов’язуємось допомагати по першому виклику. Вже зараз за мною ходять молоді мами і кажуть, що готові зробити навіть внески, аби садочок скоріше запрацював.»

«Всі з великим ентузіазмом підійшли до цього питання, тому я впевнений що цей дитячий садочок може бути самим гарним прикладом того, як треба швидко, незважаючи на перешкоди. робити спільну справу на благо своєї громади», — на завершення підкреслив Стефан Машковскі.

Аби дізнатись на якій стадії зараз процес передачі будівлі у власність ніжинської громади, редакція нашого видання звернулась за коментарем до  секретаря міської ради Валерія Салогуба. Він в свою чергу повідомив,  що на його електронну почту надійшла копія протоколу зборів польської сторони. В змісті йшлось про те, що Загальними зборами Учасників Товариства  з Обмеженою відповідальністю Комбікормового Заводу «Піаст Ніжин»,  які відбулися 1 вересня 2016 р.,   вирішили  «За» — одноголосно, передати приміщення дитячого садочка по вул.  Овдіївській у власність громади м. Ніжина. Слід зазначити, що ще під час візиту директор завод наголосив, що в цій справі вагому роль зіграв той факт, що ця будівля була призначена саме для дітей, а тому вагань навіть не виникало про його передачу у власність громаді. Але оскільки будівля до кінця 2016 року знаходиться в оренді, домовленості розриватись не будуть і садочок стане  власністю громади вже з початку нового року.

Треба зазначити, що процесом передачі будівлі колишнього дитячого садочку опікується депутатський корпус ВО «Батьківщина» на чолі з депутатом обласної ради Сергієм Охоньком.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *