НАРУГА НАД ДЕРЖАВНИМ ПРАПОРОМ ЧИ ВШАНУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ СИМВОЛІКИ?!

 

 

 

 

На останньому засіданні постійної комісії Ніжинської міської ради з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, законності, правопорядку, антикорупційної політики, свободи слова та зв’язків з громадськістю, що відбулась 24 жовтня. Депутати вивчили звернення свого колеги, що стосувалося плюндрування та наруги над Державними символами України, а саме Прапором, керівництвом досить відомої не тільки у Ніжині фірми «Сяйво». У своєму зверненні депутат зазначив, що встановлювати прапор у «перевернутому» вигляді на будь-якій із установ неприпустимо.

Обговоривши ситуацію, члени комісії вирішили направити відповідні листи заяви  до Генеральної Прокуратури, голови СБУ, прокурора області, міста і т.д. До слова «перевернули» один з головних символів України не тільки у вищеназваному місті. Подібний факт можна зафіксувати і по вулиці Льва Толстого на одній з приватних будівель.

Голова комісії Олег Щербак, коментуючи ситуацію, зазначив: «Всі ми розуміємо, що своєрідність  притаманна більшості неординарних, успішних та впевнених у собі особистостям. Проте, це аж ніяк не може бути аргументом  при відвертих порушеннях закону. А  «перевернутий» прапор відноситься саме до останніх. Тим паче, що це здавна було ознакою «здачі» держави під час війни.  АТО це майже війна і така от «здача» іноді є приводом для обурення та нерозуміння. Сподіваємось, що листи до правоохоронних органів допоможуть нарешті вирішити ситуацію. І особи, які відповідають за таке своєрідне розміщення прапору, зрозуміють різницю між власним баченням та прийнятим законом».

Наша редакція звернулася за коментарями з приводу розміщення «перевернутого» прапора на будівлі до керівництва фірми «Сяйво». Генеральний директор, Микола Шкурко у свою чергу пояснив ситуацію та повідомив наступне: «На щоглі нашої будівлі висить жовто-блакитний прапор, який є Національним прапором, символом українських націоналістів. Це кольори сонця та весняної води. Державний Прапор синьо-жовтий він відрізняється від Національного, як відтінками кольорів так і їх розміщенням. Кілька років тому на нас вже була подібна скарга до місцевої прокуратури. Ми надавали пояснення. Багато хто іноді забуває, що наша фірма є не тільки комерційною, а і просвітницькою організацією. Тому повідомляю, що національний прапор висить у нас із просвітницькою метою. На жаль у нашій державі мало кому відомий такий важливий факт неспівпадання символіки. Можливо, подібна наочність наштовхне когось поцікавитись історією та культурою нашої держави дещо глибше.  Повідомлю також, що наша фірма, приватна організація, а закону про розміщення на приватній будівлі Державного символу у нас немає. Тому, ми цілком законно можемо розміщати прапор, який вважаємо за потрібне, або ж не вішати  його взагалі».

А от від редакції зазначимо, що на будівлі Ніжинського відділення поліції  Прапор довгий час  був відсутній. Пересічні ніжинці навіть зверталися із скаргами з цього приводу до місцевих ЗМІ. Адже поліція є не просто державною установою, а і однією з силових структур.

Світлана Охріменко

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *