НОВИЙ СКАНДАЛ НАВКОЛО НІЖИНСЬКОЇ РДА?

 

 

Згідно Земельного кодексу України, земляє є основнимнаціональним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю гарантується. Проте, це все, на жаль, тільки записано в законі, на практиці ж ці норми досить часто порушуються.

Так, наприклад, в Ніжинською РДА це, надане державою право, порушили не так давно. Останнього позбавлено жителів села Радгоспне. Під час паювання земель сільськогосподарського призначення КСП “Ніжинський” згідно протоколу №1, зборів власників земельних часток, від 17 березня 2015 року, було прийнято рішення про передачу земель під багаторічними насадженнями в спільну сумісну власність власникам земельних паїв.

 

За словами пайщиків за останні роки з 120 га залишилося близько 50 га. Куди поділася земля для більшості людей залишається загадкою. На цей час стало відомо, що до Ніжинської районної ради головою РДА Івашиним Вячеславом подано лист про затвердження нормативної грошової оцінки земельної ділянки, яка планується для передачі в оренду та планується аукціон на право оренди на землі які входять до складу пайових земель. Якщо це ті землі які перебувають у спільній власності жителів с. Радгоспне, то більш ніж 300 пайщиків залишаться , як то кажуть з носом. Таким чином, якщо це відбудеться і землі передадуть в оренду ,яка вже належить жителям громади без їх згоди, РДА порушуть їх законні права.

В найближчий час громада планує провести загальні збори , де в значить як протистояти свавіллю та повернути землі у свою власність.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *