ЯК «ЖИВЕТЬСЯ» НІЖИНСЬКІЙ ШКОЛІ МИСТЕЦТВ НА НОВОМУ МІСЦІ

 

 

16 вересня відбулось урочисте відкриття нового приміщення Школи мистецтв при КВНЗ «Ніжинське училище культури і мистецтв ім. М.Заньковецької Чернігівської обласної ради. Саме в гуртожитку училища нині закладено ядро дитячої творчості. Слід нагадати про те, що раніше  заклад орендував приміщення дитячого садка. Згодом його вирішили використовувати для інших цілей, а школі веліли переїжджати. Кошти на ремонт нового приміщення виділила облдержадміністрація.

Як живе школа нині?  Про це,  та інше запитали у директора школи Лілії Володимирівни Піонтковської.

Ліліє Володимирівно, вже більше місяця,  як у новому приміщенні школи здійснюється  навчально- виховний процес,  чи звикли до нової обстановки, та як  обжились у новому приміщенні?

— Перш за все наголошу на тому, що з усіма переїздами ми не загубили контингент своїх учнів. Нині працюємо під час осінніх канікул- подовжили навчальний процес через те, що пізніше його розпочали. Адаптувалися. Та й умови  тут кращі. В класних кімнатах ремонти майже завершено, лишився перший поверх — костюмерна. Облаштовано й пришкільну територію- розчистили кущі та вивезли сміття. Коли переїжджали з колишнього приміщення, то потрібно було перевозити велику кількість речей, зокрема 24 інструменти — фортепіано. Допомагали вантажити та вивантажувати військові, а саме  вдячна Миколі Іванович Кушніру,  начальнику 250 центральної інженерної бази Головного управління оперативного забезпечення Збройних Сил України, командиру Ніжинського авіаційного загону МНС Івану Миколайовичу  Коробці, та керівництву ПЧ -5 Ніжинської  дистанційної  колії за наданий транспорт.

Яка кількість дітей є учнями  школи ?

380 учнів. В цьому навчальному році прийшло біля 50. Та, працює 49 викладачів, з яких 28- штатні.

Які із 5 поверхів гуртожитку нині задіяні у  навчальному процесі?

— 1 та 3-й . На першому розташований прекрасний хореографічний клас: дзеркала, станки, роздягальня, та хоровий, який ділимо з  училищем культури і мистецтв. Разом користуємось і актовою залою.

А що до самого навчального  процесу!?

 

— Нині період для школи нелегкий у цьому плані. Готуємось до атестації, яка має відбутися  у лютому 2017 року.  Атестація відбувається раз на десять років.  2007 році наш заклад це зробив з відзнакою. Тож нині плідно готуємось у цьому напрямку.  Наголошу й на тому, що цьогоріч дитяча Школа мистецтв святкуватиме своє 25-річчя.   Ювілей відзначимо у лютому святковим концертом.

Які плани на найближче майбутнє?

— Готуємось до Святого Миколая:  традиційно  наші учні беруть участь у щорічному святковому концерті, що відбувається у Ніжинському українському  драматичному театрі ім. М. Коцюбинського, за присутності Архієпископа Чернігівського і Ніжинського Євстратія. Готуємо й Вертеп.  Нині викладачами ведеться підготовка й до конкурсів та фестивалів, зокрема, до фестивалю театральних колективів, що відбудеться в Чернігові.

Ваші вихованці-випускники  куди вступають переважно після закінчення ?

—  Цього річ деякі з наших випускників вступили до Ніжинського училища культури і мистецтв ім. М.Заньковецької, Чернігівського музичного училища, Академії мистецтв (художнє відділення), Республіканської Київської художньої школи ім. Т.Шевченка. 

Що скажете на завершення нашої розмови!

— Хочу висловити слова вдячності за  приміщення та створені умови для виховання дітей та молоді Ніжина  — майбутньої еліти нашої України.

Спілкувалася Тетяна Марченко

фото автора

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *