Як зберегти та розвинути Українські села

 

 

29 жовтня в Києві, за ініціативи партії «Батьківщина», було проведене Всеукраїнське селянське віче. В ході цього заходу його учасники мали сформувати спільне бачення та шлях розвитку українського села. Депутат Чернігівської обласної ради Сергій Охонько, який опікується та переймається проблемами Ніжинського району, прокоментував озвучену лідером партії Юлією Тимошенко програму розвитку сільського господарства, яка зможе зорієнтувати Ніжинщину в напрямку розвитку та збагачення.

«В першу чергу, на цьому віче обговорювалось питання збільшення кількості фермерських господарств сімейного типу. Це не тільки дасть можливість  зберегти українське село, але й допоможе розвинути його. На даний час агрохолдинги забрали велику частину сільськогосподарської землі й нарощують свої обороти, не даючи  можливості  розвиватись малому та середньому фермерству. Це, в свою чергу,  призводить до втрати робочих місць та доводить до зубожіння сільське  населення.

Перший крок, до якого закликає «Батьківщина» – це визначити на законодавчому рівні максимальну величину площі землі, яка може надаватися господарству будь-якої форми власності.

 

 Що ж ми маємо на даний час?Розглянемо на прикладі. Землі 20 сіл обробляє один агрохолдинг,  маючи сучасну техніку, яка дозволяє обробляти 50 тисяч гектар землі. У його штаті – близько 40 чоловік, він сплачує за них податки, плату за паї та інші податкові навантаження, не цураючись ухиилитися від них у більшості випадків. І найголовніше: прибуток від врожаїв йде в одну кишеню.  Якщо ж прийняти закон, який обмежить  площу використання одним підприємством у 500-700 гектарів (як це робиться в державах ЄС), то ми надамо можливість створенню близько  80-150 фермерських та сімейних господарств. Це в свою чергу збільшить кількість робочих місць до 1000 чоловік, що призведе й до збільшення податкової бази,яка наповнить бюджети сільських рад. Далі, як ми всі добре розуміємо, це підштовхне розвиток виробництва української сільгосптехніки, та й у землі буде надійний господар. І головне – прибуток від врожаїв розподілиться серед сотні фермерів, а це значить, село буде розвиватись.

Паралельно з цим повинна бути налагоджена система мінімального кредитування фермерських господарств і грошові емісії Національного банку повинні направлятися саме на це, а не на латання дірок та грі на курсі долара. Державні дотації сільгоспвиробникам – запорука розвитку нашої держави.

Наступний крок – це перехід від торгівлі сировиною в виробництво продукції та створення підприємств, які б виготовляли кінцевий продукт, що допоможе ще збільшити зайнятість на селі й призведе до зростання прибутковості аграрного сектору.

Сьогодні, на нашу думку, ці питання є основними, адже агропромисловість в Україні – це головна галузь нашої економіки. Сподіваємось, що громадськість усвідомить і підтримає системну розбудову, запропоновану  Всеукраїнським Об’єднанням «Батьківщина»,  і ми відновимо село, як сильну ланку нашої України», – розповів Сергій Миколайович Охонько.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *