Квитанції за електроенергію: махінації рему чи помилка кабміну?

 

 

Останнім часу по Ніжину серед населення виникає  дуже багато скарг на виставлення рахунків енергопостачаючою компанією РЕМом. Сьогодні на міськвиконком було запрошено представника цієї організації, а саме начальника абонентського відділу Любов Подусенко, аби вона роз’яснила ті показники, які виставляються в рахунках.  

«Що ж відбувається? Дуже багато обурень, але в більших випадках обурення йде на міську раду: міський голова не втручається,  виконком нічого не бачить, а рем робить те, що йому подобається. В один місяць плюсується сума, яка не розбиває суму на декілька місяців, а вона відразу збільшує вартість отриманих послуг. Люди, які слідкують за лімітами, а їх багато, обурюються. Адже вони сплачують енну суму за кіловати, які не використали», — доніс до присутніх основну проблему заступник міського голови Григорій Олійник.

 

В свою чергу Любов Подусенко зачитала лист зміст якого мав би роз’яснити ситуацію: «20 вересня 2016р. оприлюднена, та набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 23.08.2016р. № 591 про зміни і доповнення внесені до Правил користування електричною енергією для населення  (ПКЕЕН).

На виконання п.21 нової редакції ПКЕЕН з жовтня місяця 2016р.

ПАТ «Чернігівобленерго» впроваджує донарахування спожитої побутовими споживачами електричної енергії з моменту зняття фактичних показників лічильника на протязі розрахункового періоду до початку наступного розрахункового періоду.

 

Передані побутовим споживачем та отримані у порядку, визначеному у договорі, та/або зняті електропостачальником  дані про покази засобу обліку протягом періоду, що починається за два робочі дні до кінця розрахункового місяця та закінчується на третій робочий день наступного розрахункового періоду (календарного місяця), вважаються даними на перше число календарного місяця.

Зняті споживачем чи отримані та/або зняті електропостачальником  дані про покази засобу обліку в інший день вважаються вихідними даними для визначення показів засобу обліку на перше число календарного місяця шляхом додавання  середньодобового  споживання, помноженого на кількість днів між датою зняття показів та першим числом наступного календарного місяця.

Середньодобове споживання визначається виходячи з даних про покази засобу обліку, зафіксовані між двома послідовними зняттями, та кількості днів між цими зняттями показів.

Таким чином, розрахунковий період приводиться до календарного місяця, і споживач оплачує об`єм електричної енергії спожитої не в період між двома днями, коли знімалися показники лічильника, а об`єм електричної енергії, що була спожита  впродовж  календарного місяця, що відповідає вимогам  п.20 ПКЕЕН зі змінами та доповненнями.

     Споживач має право самостійно передавати показники лічильника, які склалися на кінець розрахункового періоду в продовж двох робочих днів до кінця календарного місяця за телефонними номерами, що зазначені в квитанціях на оплату, і вони вважатимуться останніми, до яких не будуть застосовуватись донарахування.

Тобто ми стали заручниками ситуації», — зазначила начальник відділу, а  потім додала, що це один перехідний період, і в майбутньому, а точніше вже в наступному місяці всі нарахування вирівняються.

«Махінації…», — можна було почути від членів виконкому. На що Григорій Олійник зауважив, що зачитаний лист є урядовим документом. Про те в ньому не врахований перехідний період, що і зіграло на користь компанії, але в той же час на шкоду жителям міста.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *