Державний прапор як символ Батьківщини – О. Щербак

Державний прапор як символ країни є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення. Особливого значення набуває використання державних прапорів при проведенні протокольних заходів, оскільки саме з прапором передусім асоціюється та чи інша держава.
В міжнародній практиці склалася особлива система правил використання державного прапора, так званий «етикет прапора». Хоча правила ці не закріплені спеціальними міжнародними договорами, їх всюди дотримуються як своєрідних звичаєвих норм. В одних країнах ці питання відображені у внутрішньому законодавстві (США, Російська Федерація), в інших – регулюються винятково звичаями (Канада).
В Україні, на жаль, часто не дотримуються правил етикету щодо прапора чи то через необізнаність з ними, чи то через звичайну недбалість. Це справляє негативний вплив на імідж держави, а в ряді випадків може розглядатись і як прояв неповаги до символів тієї чи іншої держави.
Державний прапор як символ держави вимагає шанобливого ставлення. Прикладом країни, де таке ставлення не лише виховується у громадян з дитинства, але й отримало законодавче закріплення, є США.
Гідність прапора захищається як в самій країні, так і за її межами, зневага до прапора розглядається як посягання на честь нації та держави. Саме тому закон передбачає санкції за порушення встановленого порядку поводження з прапором.

 Так, згідно ст.338 Кримінального Кодексу України (наруга над державними символами), публічний глум над Державним прапором України, а також над офіційно встановленим прапором іноземної держави є злочином,  карається штрафом до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців або позбавленням волі на строк до трьох років.
Державний прапор, незалежно від того, де він встановлюється, символізує державу, а тому завжди повинен бути в належному стані,

Таким чином, етикет прапора – це складна система специфічних правил, що детально регламентують порядок використання прапора та поводження з ним у різноманітних ситуаціях. Неухильне дотримання його вимог – важливий обов’язок всіх державних органів, посадових осіб, організацій та фізичних осіб,

Гідне поводження з державним прапором – запорука підтримання його авторитету як символу країни, показник рівня національної свідомості. Саме через це на державному рівні питанням етикету використання прапора має приділятися належна увага.

Р.S. відповідно до міжнародної традиції,перевернути державний прапор символізує велике національне лихо-катастрофу.Ця традиція була запозичена з флоту,де перевернутий прапор вивішувався тоді,коли судно тонуло,а команді була потрібна невідкладна допомога.Крім того,згідно з військовими звичаями, перевернутий прапор означає повстання.

Голова комісії по законності, депутат від ВО «Батьківщина» Олег Щербак

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *