Свято Водохреща на Ніжинщині

Щоб посвятити воду в день Хрещення Господнього та пірнути в ополонку, в селі Талалаївка на території водойми «Карлове»  зібралося чимало людей. Під звуки українських мелодій жителі Талалаївки та приїжджі з Ніжина набирали воду та гуртувалися в коло, а священнослужителі Благочинний Ніжинського округу УПЦКП настоятель кафедрального собору Всіх Святих м. Ніжина митрофорний протоієрей отець Сергій Чечин та отець Олексій готувалися до обряду освячення.

Перш ніж святити воду, священники звернулися до людей:

У цей день освячується вся вода. І сьогодні головні молитви Української Православної Церкви за довгоочікуваний мир, щоб на українській землі панували любов і злагода. Вітаю вас сердечно зі святом і прикликаю на всіх вас Боже благословення.

Гомін відразу втих, коли почулося, як церковнослужителі почали читати над водою молитви. Після чого першими  до ополонки ринули чоловіки, слідом пішли й жінки. Емоції щастя від очищення душ була відчутна кожному.  Були й дорослі які взяли разом із собою дітлахів, щоб свячена вода додала їх нащадкам краси та здоров’я. Ніжинка Олена говорить, що обряд посвячення води її сім’я ніколи не пропускає:

– Ми святимо воду щороку. Одні члени нашої родини тут, а інші – пішли до церкви. Сьогодні велике свято і вода цього дня – цілюща. Нею святимо хату, п’ємо, особливо цю водичку любить моя онука.

Жителі Ніжинщини вірять, цього дня очищається не лише вода, а й душа.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *