Сесія міськради: зарплати педагогам, злочинні дії “НіжинТеплоМереж” та будівництво житла

В четвер, 26 січня, відбулася чергова двадцята сесія міської ради. На початку пленарного засідання міський голова вручив орден “За мужність” III ступеня – матері загиблого в АТО ніжинця Сергія Рябухи. Після того, як депутати обговорили та затвердили порядок денний, секретар міської ради Валерій Салогуб вик доручення профільної депутатської комісії оприлюднив звернення ради до Ніжинського міськрайонного суду, щодо судової справи за позовом прокуратури до їх депутата Валентини Тищенко. 
Предметом позову стало звинувачення її у конфлікті інтересів, через те, що депутатка проголосувала за створення ОСББ, головою якого пізніше співвласники будинку обрали колишнього її чоловіка. Оскільки судове засідання було призначено на 14:00 цього дня, депутати мали терміново його затвердити та подати на розгляд суду. 


Депутати одноголосно зійшлись на думці, що їх колега добропорядна людина і совісно виконує свої депутатські обов’язки. Натомість міський голова зауважив, що аби в подальшому не траплялось подібних випадків, треба провести повторне навчання депутатського корпусу стосовно застосування норм закону Про корупцію, а також при прийняті рішень обговорювати всі моменти, які можуть створити потенційний конфлікт інтересів.

Напругу для міських обранців створили присутні в залі представники ніжинських дошкільних навчальних закладів. Причина їх візиту була відома, адже в місті досить бурхливого обговорення набрала тема «несправедливого» відношення уряду до педагогів різної категорії. Адже за постановою Кабінету Міністрів від 14 грудня 2016 про «Підвищення посадових окладів педагогічних працівників навчальних закладів», які фінансуються за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету здійснюється з 1 січня 2017 року. А от підвищення посадових окладів педагогічних працівників усіх інших закладів та установ освіти, які фінансуються за рахунок місцевих бюджетів, здійснюється з 1 вересня 2017 року. Тобто таким чином держава розмежувала педагогів середніх навчальних закладів, дошкільних, спортивних організацій та творчих гуртків на «ваших та «наших».

Звернення щодо унормування умов оплати праці педагогічних працівників було подане на розгляд з сесії з голосу, адже раніше не було включене до порядку денного. Голова МК профспілки освітян Володимир Сорокін звернувся до депутатів знайти в міському бюджеті кошти задля вирішення даної проблеми. На що міський голова Анатолій Ліник зауважив, що в даному випадку міській раді потрібно зробити складний вибір. Адже зайвих коштів в бюджеті немає і можливо їх доведеться знімати з інших програм аби потім перенаправити на заробітню плату педагогічним працівникам. Представник фінансового відділу зауважила, що бюджет складається з двох частин: дохідної та видаткової. Що ж до першого, то його практично не має. «На даний час маємо дефіцити в бюджеті по відношенню до Управління освіти в розмірі – 12, 5 млн. грн., в тому числі 25 млн. грн. по заробітній платі. Звідки брати джерело аби його погасити? Якщо говорити про вільні залишки – 19 млн. грн.., то їх депутатській корпус волів би направити на бюджет розвитку. Тому треба обирати», – зазначила вона.
«Тож, якщо ми не знайдемо джерело, підвищити зарплату з початку року стане непосильно для міського бюджету. Нехай бюджетні комісії допрацьовують це питання і шукають джерело. Або ж давайте зекономимо, те, що належить освіті і перенаправити педагогам, адже вона і так з’їдає більше 60% всіх фінансів», – зазначив міський голова.
Констянтин Смалій наголосив: «Ми кожного місяця втрачаємо одного педагога дошкільної освіти. Від цього страждають наші діти, і ми не можемо призводити все це до критичної ситуації.»

При обговорені ситуації депутатами вона набрала подвійного змісту, адже так, педагоги, що працюють з двійним навантаженням, отримують менше міні малки і це треба вирішувати. Натомість рада працює в гострому дефіциті коштів і може навіть виникнути така ситуація, що в наступному році позашкілля та дошкілля може бути взагалі виведене з субвенції.
Слушне зауваження пролунало від Володимира Башинського: «Держава всі витрати перекладає на місцеві бюджети під виглядом децентралізації. Якщо перекласти витрати на місцеві бюджети, то має бути підтвердження якимись фінансовим змінами в законодавстві. Але чомусь податки залишаються без змін і це в корні не правильно. Треба скласти звернення до уряду і не замовчувати цю ситуацію.» 
Таким чином депутати вирішили відправити звернення на доопрацювання, аби більш глибше вивчити ситуацію та знайти шлях вирішення.
Наступне питання, що стосувалось надання дозволу на списання з балансу багатоквартирного житлового будинку №116 по вул. Прилуцька також мало під собою скандальне підґрунтя.

Олег Ситнік довів до відома присутніх ситуацію, що склалась з цим будинком. Виявляється, що працівники «НіжинТеплоМереж» вчинили злочинні дії, викравши витратомірного вузла і знищивши тепловий пункт по Прилуцькій, 116. «Перевіряючи звернення і факти, було підтверджено дані злодіяння. Тобто, виходить так, що було демонтовано елеваторний вузол, яким контролюється подача тепла та вилучена арматура разом з трубопроводом. При цьому, їх замінили на інші, які не відповідають проектній документації. На сьогоднішній день нічого не виправлено. Міський голова пропонував звернутись до правоохоронних органів. На даний час справа у прокураторі. І хоча міською радою кошти були виділені на проведення необхідних робіт, на сьогоднішній день не було помічено жодних зрушень. «Якщо приймати рішення по ОСББ, то й необхідно прийняти термін до якого будинок треба привести до співпадання з проектною документацією», – зазначив депутат.

Вислухавши та врахувавши всі обставини справи, дане рішення депутатами було відправлене на доопрацювання. 
Не менше суперечок викликало питання, що стосувалось присвоєння кадастрового номеру земельній ділянці площею 1.3 га по вулиці Незалежності, 32 КП «СЄЗ» для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку. Справа в тому, що хоча ця ділянка і належить комунальному підприємству, але береться в оренду одним з приватних забудовників. У депутатів виникло запитання: «Якщо забудовники хочуть будуватись в місті – нехай будують. Але до чого тут КП «СЄЗ»?»

«Приходить у місто приватна контора. яка будує в місті беручи в оренду гектари за невеликі кошти. Яка ж у тому вигода для міста: виділення квартир, чи великі кошти в бюджет? Як зазначив Ігор Шалай, за користь можна вважати і сам факт, що місто нарешті розбудовується. « Для того, щоб не було корупційних схем і неправомірних апетитів чиновників, закон відмінив всі зобов’язання забудовників. Додаткові навантаження переносно у грошову форму, яка називається пайовою участю у розвитку  інфраструктури і сплачується до завершення декларації на будівництво. Щодо даного будівництва то ця цифра складає близько 300 000 грн.», – зауважив міський голова.
«Все ж таки КП «СЄЗ» не повинно мати відношення до будівництва. Ви прекрасно знаєте, що таке пайова участь. Має бути принципова позиція, що ділянка для будівництва має йти під продаж на аукціоні, хоч сума і відштовхуватиме забудовника. Але це буде справедливо по відношенню до поповнення міського бюджету», – висловився Анатолій Сліпак.
Міський голова пояснив, що всі додаткові витрати по вартості землі впливатимуть на доступність житла. І в даному випадку, його ціна буде прийнятною. Підтримав міського голову і Олександр Шалай, додавши, що зараз зацікавити інвестора досить складно, а тим більше довести проект до кінця. До того ж, в Ніжині більше 70% будинків є аварійними і лише 1 будинок збудований за час Незалежності України. Це має про щось говорити.
Врахувавши всі сумніви і перспективи, депутатами рішення було прийнято.

Тема житла проглядалась і в іншому питанні, що стосувалось зміни статусу приміщення, з подальшим наданням їх лікарів тих спеціальностей, яких вкрай не вистачає місту. А це – дві однокімнатні квартири по вулицям Гребінки та Космонавтів. За пропозицією профільного заступника міського голови Сергія Дзюби, службові квартири будуть закріплені за медичними закладами. На сьогоднішній день клопотання щодо потреби у службових квартирах надійшли від Ніжинської центральної міської лікарні ім. М.Галицького, Ніжинського міського пологового будинку. Прізвища щасливих власників будуть обговорюватись на профільних комісіях, а от остаточне рішення буде прийнято виконавчим комітетом міської ради.
Важливим для міста став проект рішення, що стосувався погодження інвестиційної програми КП «Ніжинське управління каналізаційного господарства на 2017 рік». Реалізація даного проекту відбуватиметься за рахунок амортизаційних відрахувань КП «НУВКГ» , а це – 936 тис. грн. Направлять їх на повне відновлення придбання і покращення водопостачання та водовіднення. Однак, як зазначив Володимир Башинський до керівництва Ніжинського водоканалу було прохання, аби вони віднеслись із серйозністю до цього проекту і виконали його. Щоб потім, коли прийшла фінансова інспекція, не було питань стосовно того, що витрати в тарифи включені, а програма не виконується. Депутатами рішення було підтримано.

Також Ніжинською міською радою було підтримано заяву про дострокове припинення повноважень депутата Ніжинської міської ради VII скликання від Малюги Юрія Олексійовича, член «Українського Об’єднання Патріотів — УКРОП». Зазначимо що він став депутатом міської ради зовсім недавно, теж замінивши вибувшого депутата Руслана Кондрашевського 26 січня 2016 року.

Не затвердили депутати список народних засідателів Ніжинського міськрайонного суду. До нього мали входити Анатолій Бєлік, Світлана Піменова, Лариса Чернишова,Тетяна Рудяк, Анатолій Кутовець, Станіслав Василенк, Людмила Рудік, Валерій Кичко, Станіслав Зінченко, Наталія Саєнко та Микола Кравченко. Прийняття даного рішення, як зазначив Олег Щербак, голова комісії по законності, було необхідним, адже в іншому випадку блокується робота суду, а в наявності є особливо-тяжкі злочини і ті, що пов’язані з малолітніми дітьми. «Треба думати і про громадян яким доводиться їздити до Прилук, Чернігова та інших міст, куди перенаправляються судові справи. Деякі депутати віднеслись з насторогою до даного звернення. За їх словами, як можна голосувати за людей, котри депутати особисто не знають і навіть не бачили в обличчя, адже на цих осіб покладається відповідальність вирішувати долю пересічних ніжинців. Після довготривалих пропозицій виникла пропозиція міського голови запропонувати від кожної фракції по два представники народних засідателів. Але цей вибір треба проводити ретельно, і в максимально зжаті строки. Тому проект рішення був відправлений на доопрацювання.
Останнє прийняте рішення стосувалось виставлення на аукціон земельної ділянки, що використовуватиметься для будування м’ясокомбінату . У грудні Ніжинська міська рада затвердила проект детального планування території на земельній ділянці, що знаходиться по вулиці Носівський шлях. Саме тут будуватимуть підприємство по переробці м’яса. Втім, забійного цеху тут не буде.

Отже, перша сесія цього року пройшла досить плідно і депутатами було прийнято ряд важливих питань для Ніжина.

Марина Волинець

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *