Бібліотека Великої Дороги поповнилась новою літературою

Село загалом і сільські бібліотеки зокрема – одна з найболючіших проблем сучасного суспільства та влади. В умовах тотальної нестачі бюджетних коштів, матеріально-технічна база сільських закладів культури й освіти практично не оновлюється, що вже говорити про розвиток сільських бібліотек.
Прикладом є невеличка, як  за розміром приміщення, так і за кількістю книжок в ній, бібліотека в селі Велика Дорога. Ольга Петрівна Коваль, господиня цієї сільської книжкової скарбниці розповідає, що великодорізькій бібліотеці вже як років шістдесят, і за останні кілька десятиліть книжкові полиці майже не поповнювалися: «Читачі є, загалом це школярі. А от більш старше покоління – гості тут не часті. Мабуть, все вже перечитано. Відгукнувся поповнити книжковий фонд депутат Чернігівської обласної ради від ВО «Батьківщина» Сергій Охонько.»

Тож обіцяне не забарилось. 29 березня книжки були передані до бібліотеки заступником голови районної ради Наталією Березкою. Вся література українською мовою, а це – твори як вітчизняних, так і зарубіжних класиків: Ольга Кобилянська, Юрій Яновський, Іван Нечуй –Левицький, Микола Вороний, Михайло Коцюбинський, Микола Гоголь, Вальтер Скот та інші. Також було передано дитячу літературу, зокрема, енциклопедії та ілюстровану наочність.

«Тепер з’явилося більше можливостей отримувати нові знання. Бачу тут безцінні примірники. Твори, до речі, ті, які вивчаються за шкільною програмою. За ними діти приходили, а їх не було. «Чорну Раду» Пантелеймона Куліша і сама з задоволенням перечитаю», – каже, дякуючи, бібліотекар Ольга Коваль.

Слід зазначити, що на на сільській бібліотечній ниві Ольга Петрівна – з вищою профільною освітою, закінчила інститут культури ім. Корнійчука( нині Київський національний університет культури). Також, за словами бібліотекарки, є доцільним те, що всі книги від депутата  рідною мовою.

« В 80-х роках була вказівка «почистити» бібліотеку від книжок, перекладених українською зарубіжних класиків (російських). Завдяки підтримці депутата Сергія Охонька, нашій бібліотеці вдалося розширити фонд, поповнити сучасною літературою, і головне, є можливість заохочувати до читання великодорізьців», – наголосила Ольга Коваль.

Тетяна Марченко

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *