Критика дій керівництва Ніжинської РДА

Вже не вперше в ЗМІ піднімається питання щодо неналежного відношення органів місцевого самоврядування Ніжинщини у напрямку роботи з отриманням європейських грандів та державних програм, які дають можливість будувати та ремонтувати комунальні об’єкти на які в місцевих бюджетах, як завжди, недостатньо коштів. Тож ми звернули увагу на пост, який з цього приводу, розмістив на своїй сторінці У Facebook депутат Чернігівської обласної ради від ВО «Батьківщина»  Сергій Охонько. В ньому він висловив обурення бездіяльністю Ніжинської РДА щодо залучення коштів державного фонду регіонального розвитку. Такі його висновки виявились небезпідставними, адже в даній комісії він являється експертом та приймає участь у відборі проектів, що можуть співфінансуватися з державного  та обласного бюджетів.

«14 квітня відбулося чергове засідання комісії по визначенню проектів , які будуть співфінансуватися з державного фонду регіонального розвитку( ДФРР). Хочу нагадати, що це одне з невеликої кількості джерел, яке дає можливість фінансувати ремонти шкіл, дитячих садочків, ФАПів, спортивних та інших комунальних споруд, які знаходяться на території Ніжинського району. Це ті об’єкти, на які коштів в районному бюджеті немає і без допомоги такого фонду навряд чи коли вони будуть збудовані або відремонтовані.
Вкотре приємно було бачити керівництво районних адміністрацій Менського, Бахмацького, Корюківського, Семенівського районів, які «захищали» проекти по ремонтах та будівництвах шкіл, дитячих садочків та інших важливих об’єктів їхніх громад та агітували комісію за те, щоб вона обрала із більш ніж 290 проектів саме їхні місцеві. До речі, під час останніх трьох засідань комісії в цьому році, завдяки зусиллям вищевказаних керівників адміністрацій, їхні громади отримають фінансування на 10 об’єктів. Ніжинський район – 0 проектів.
Нажаль й на останнє засідання комісії з керівництва адміністрації Ніжинського району ніхто не з’явився… Тому проекти ремонту шкіл в с. Талалаївка, с. Безуглівка, с. Крути та с. Кукшин так ніхто комісії й не представив. Та що й говорити , якщо навіть проект реконструкції ЗОШ с. Крапивне, який за проханням зроблений безкоштовно для ніжинського бюджету вже більше року Ніжинська адміністрація не бажає підписати. Чи то хворі амбіції чи то непрофесіоналізм, але щоб то не було, від цього жителям Ніжинського району жити не краще. Але, повертаючись до засідання комісії…прикро, що робочий час, за який чиновники ,тут на місцях,отримують кошти, так і не був витрачений на захист таких важливих об’єктів нашої громади. Хто повинен це контролювати й відповідати за таку недбалість – питання риторичне, але зі свого боку я зроблю все можливе для того, щоб такі ситуації не повторювалися.
На комісії я зауважив, що й відповідний департамент облдержадміністрації повинен більш тісніше співпрацювати з районними колегами й провести навчання, адже із-за недбалості або непрофесіоналізму однієї людини страждає вся громада.
Але, незважаючи на байдужість районної адміністрації, все ж таки вдалося включити проект капітального ремонту системи опалення ЗОШ І-ІІІ ст. в с. Кукшин, який піде на розгляд до Мінрегіонбуду, якщо своєчасно відповідальні особи виправлять зауваження до проекту. Також вдалося включити такі об’єкти: Варвинську районну та Ічнянську гімназії, де плануються заходи з терморегуляції, а саме – заміна вікон та вхідні вузли задля збереження тепла та зменшення оплати за теплопостачання.
Достойно поваги рішення голови с. Ніжинське (колишня Григоро-Іванівка) Володимира Орла, який з сільського бюджету виділив значні кошти на закінчення робіт по реконструкції будівлі ЗОШ І-ІІ ст. під дошкільний навчальний заклад (яслі-сад), завдяки чому ми змогли їм додатково виділити 400 тис. грн.
Маю надію, що керівники РДА більш ретельно будуть готувати проекти та захищати їх в облдержадміністрації та на відповідних комісіях. Зі свого боку завжди готовий до співпраці та допомоги з будь-яких питаннях»,- висловився Сергій Охонько.

Тож залишається незрозумілим, чому ті, в чиїх руках знаходиться доля Ніжинщини не використовують можливість покращити її. Адже робота керуючих і полягає в тому, щоб шукати нові шляхи розвитку і впроваджувати задуми в реальність. Наразі є вибір: чекати поки вода затече під «лежачий камінь» або підняти його і дати текти потоку.

Оксана Кравчук

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *