Незаконне будівництво в Ніжині створює небезпеку для дітей та заважає підприємницькій діяльності

 

 

Зранку 31 травня на вулиці Шевченко між кафе «Каштан» і гастрономом «Ніжинка» розпочалось будівництво. Власника земельної ділянки, на якому воно проводилось заздалегідь було попереджено, що на даній території пролягає кабель потужністю 50 кВт, який знаходиться у власності Сергія Бондаря. Тож, попередньо, роботи з будівництва мали б бути погодженим з ним, що й було вказано в документі виданому РЕМом власниці ділянки.

Зазначимо, що в Україні для того, аби почати будівництво необхідно отримати такий список документів:

  • заява на отримання документа;
  • документи, що ідентифікують особу заявника;
  • правовстановлюючий документ на земельну ділянку;
  • правовстановлюючий документ на будівельний об’єкт;
  • містобудівні умови;
  • проект будівництва;
  • декларація.

Дана особа не має жодного з вищевказаних, окрім ордера на проведення земельних робіт та паспорта. Треба також зазначити, що на даний час жоден мешканець міста Ніжина не може отримати дозвіл на будівництво, адже генплан та план зонування міста не затверджені, що неодноразово обговорювалось на сесіях міськради. І тут виникає питання: як забудовник могла його отримати без декларації?

За коментарем з приводу цієї ситуації ми звернулися до архітектурного відділу  при ЖКГ та Б. Там нам  повідомили, що: «Особа була присутня на одній з містобудівних рад. Дану земельну ділянку вона дійсно оформила під приватне будівництво. Також вона хотіла отримати дозвіл на під’їзд до своєї ділянки, що пролягає на території зеленої зони. Міськрада дане прохання не погодила і її справа далі не пішла. Раніше їй було повідомлено про те, як має проходити процедура, що передує будівництву. Мабуть, вона не до кінця зрозуміла, як усе має бути, і невідомо, чому їй взагалі було видано ордер на проведення земельних робіт без отримання декларації. Тож, наразі, у неї немає дозволу на початок будівельних робіт. Виникають питання: як взагалі їй могли погодити виділення земельної ділянки на території, де проходить кабель приватної особи.»

 

 

З вищесказаного виходить, що жінка, отримавши земельну ділянку у власність, могла проводити лише земельні роботи по прокладанню водопроводів, газопроводів та каналізації. На фото ж видно, як наразі відбувається розробка фундаменту будівлі. У ході таких дій було порушено Кримінальний Кодекс України, а саме «перешкоджання підприємницької діяльності», адже кабель приватного підприємця було перебито в двох місцях, що власне і позбавило повноцінного функціонування будівель, які отримують від нього електропостачання. Підприємцю довелося відновлювати електропостачання своїми силами і за власний кошт. Також, за його словами, власниця земельної ділянки відмовляється іти на контакт. Ним, навіть, двічі було викликано поліцію на місце будівництва. Представники правоохоронних органів, окрім того, як прийняти заяву та отримати пояснення, не вчинили жодних дій.

Роботи проводяться і зараз, але ж давайте поглянемо на ризики: територія будівництва не огороджена, хоча знаходиться в центрі міста, позаду ділянки знаходиться дитячий майданчик, де гуляють діти, що створює неабияку небезпеку для їхнього життя.

Ми зателефонували до власника земельної ділянки, де проводяться будівельні роботи, щоб отримати коментар з цього приводу. Вона була дуже схвильована і на наші запитання відповіла: «По-перше, нічого ще не побудували ще. По-друге – це моя приватна власність. На основі чого ви стверджуєте, що я не маю право там будуватись, і яке має право архітектура розголошувати цю інформацію?» Вона вважає, що у неї є всі права на проведення будівельних робіт, і якщо є якісь нюанси, то вона буде з ними розбиратися сама після того, як вийде з лікарні, адже зараз, за станом здоров’я, не може цим займатися.  Тож, наразі, ситуація залишається у завислому стані. Сумнівне будівництво триває без забезпечення відповідною документацією та без належних засобів безпеки.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *