У Ніжині 110 років тому вже був кінотеатр

 

 

“СТОРІНКАМИ КАЛЕНДАРЯ ЗНАМЕННИХ ТА ПАМ’ЯТНИХ ДАТ М. НІЖИНА : 110 років тому (1907) відкрито кінотеатр «Вега» власниками якого були: композитор, диригент і піаніст Б.Л. Вержиківський та його тітка мадам Вега (Гекова), повідомляє  Ніжинська Центральна Бібліотека.

Цікавим моментом є те, що В Ніжині в період окупації  кінотеатр «Вега» на вул. Овдіівський  постійно діяв.

 

В Українській  військовій історії: Ніжин 1941–1943. Окупація. Частина 1. 1941 рік є згадка Олексія  Кузнєцова  про ніжинський кінотеатр та що вньому показували…(ucrainarma.org):

            Надивившись до війни «політично витриманих» фільмів, я чекав таких самих фільмів, тільки вже з фашистським забарвленням. Однак, такого не було: на екрані весь час йшли легкі комедії, як  от:  «Кельярка Ганна», «Великі дівчата – великі клопоти», «Квакс – хоробрий пілот». Що нас вражало, що іноді показували оголених красунь, що було дуже дивно для нас, які звикли до сталінського аскетизму. Звичайно, такі видовища приваблювали місцевих гульвіс.

Довідка:  Вочевидь, О.Кузнєцов мав на увазі кінофільми  «Кельнерка Анна» («Die Kellnerin Anna») за участю Франціски Кинз (Franziska Kinz) та Отто Вернике (Otto Wernicke)  та «Квакс – безталанний (незадачливый рус)  пілот»  (Quax, der Bruchpilot)  с Гейнцем Рюманом (Heinz Rühmann).

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *