У Ніжині знімали фільм та відкрили лабораторію, де створюватимуть медичну коноплю

 

 

24 червня у Ніжині зустрічали Миколу Томенка, українського політика, громадського діяча, засновника проекту «7 чудес України». У 2016 році Ніжин став фіналістом даного проекту і наразі триває робота по проведенню інформаційної та просвітницької кампанії щодо туристичної привабливості міста.

Зустріч розпочалась з Ніжинського агротехнічного інституту. Директор навчального закладу Василь Лукач разом з міським головою Анатолієм Лінником, його профільним заступником Григорієм Олійникомславетним випускником закладу Повноважним послом України в Киргизстані та в Республіці Білорусь Петром Шаповалом, директором Інституту луб’яних культур Ігорем Маринченком та випускниками ліцею, які закінчили навчання 50 років тому  саджали стріхту та ялівець. Біля корпусу ліцею особисто висаджував самшит Микола Томенко. Невдовзі ці деревця справлятимуть враження не лише на містян, але й на гостей міста.

Також цей день відзначився досить важливою подію для ліцею – була урочисто відкрита лабораторія луб’яних олійних культур. Як зазначила  завідуюча лабораторії Ірина Лайко нещодавно придбаний газо-рідинний хроматограф налаштований на те, щоб аналізувати три з’єднання КБД (канабідіол), ТГК (тетрагідроканнабінол) та КБН (каннабінол). Тобто, спочатку коноплі будуть перевірятись на наявність наркотику, і якщо такого не буде виявлено, далі працюватимуть на підвищення вмісту кислоти, яка, власне, і є лікувальною. «Цей прилад зможе зробити великий крок вперед по створенню медичної коноплі. В нас є всі шанси аби створити першими в Україні таку речовину», – продовжила вона.

Наступним етапом зустрічі була прес-конференція, в ході якої Микола Томенко розповів про свої плани щодо Ніжина. Він зазначив, що подія відкриття такої лабораторії є дуже важливою, адже напрямок сільсько-господарських робіт має неодмінно розвиватись. «Світ, він не справедливий: на зустрічах всі п’ють шампанське і обіймаються, але коли треба зайти на економічний ринок, ніхто вас не чекає і радо не зустрічає. Тому  в сільському господарстві  ми мусимо перемагати і створювати достойну конкуренцію», – зазначив він».

Розказав Микола Томенко і про створення фільму у Ніжині«Ми зараз перебуваємо в стадії роботи над створенням історико-пізнавального, просвітницького фільму. Наразі спільно з творчою командою з каналу ICTV знімаємо інформаційні матеріали. Наше завдання зібрати максимум такого матеріалу. Хочемо показати не лише історичні факти, але й туристичний потенціал сучасного НіжинаДосвід такої роботи показує, що за рік потік туристів збільшувався на 30, а то й на 80 відсотків. Цим треба правильно користуватись і робити туризм економічно-правильним. Сподіваємось, що у цієї осені фільм вже побачать глядачі. Отже, ідеологія фільму – від найдавніших часів до сьогодення. Такі фільми – це одна з форм об’єднання України. Показуючи міста і містечка, ми об’єднуємо нашу країну, її історію, культуру, традиції».

 

 

Після прес-конференції  Микола Томенко вирушив зі знімальною групою до Ніжинського університету імені Миколи Гоголя, де продовжились зйомки фільму. Проходили вони в та біля найвідоміших туристичних об’єктах міста. До Прикладу, таких, як колишня Соборна площа, площа Марії Заньковецької, територія старого корпусу Гоголевого вузу.

 

Довідково:

В акції «7 чудес України: історичні міста та містечка» брали участь ті міста і містечка, що мають значиму історію (їх можна позиціонувати, як історичні), які можуть продемонструвати своє унікальне архітектурне обличчя та мають туристичну інфраструктуру для відвідувачів.

Підготувала Марина Волинець

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *