Ніжинські каштани страждають від мінуючої молі. Фотофакт

 

 

У Ніжині більшість каштанів покриваються плямами світлого кольору і здається, наче вони просто засихають. Фахівці стверджують, що всьому винна мінуюча міль – прозора маленька комашка, яку можна помітити біля купи опалого листя. До речі, останнє треба вивозити далеко за місто і там спалювати, але в Ніжині цього не роблять.

Дерева врятувало б обприскування спеціальними хімікатами з гелікоптера, але вдатися до цього в умовах міста неможливо. Як і використати ін’єкції, бо вакцина дорога.

Проблема, між іншим, постала не тільки в Ніжині. Масово хворіють каштани в Житомирі, Києві й у більшості великих міст України.

 

У великих містах проблемами хворих дерев займаються спеціальні комунальні підприємства, наприклад Зеленбуд. Але в Ніжині, на даний час бюджет ще не дозволяє собі відкрити такий підрозділ. Тому дерева доглядають власники, більшість каштанів росте на територіях установ або ж на приватних ділянках, а ті, що ростуть вздовж вулиць – залишаються без уваги. Листя таких дерев  пошкоджує гусінь мінуючої молі.

Гусінь каштанової молі, живлячись спочатку соком клітин верхнього епідермісу, а потім паренхімою листя, утворює в них характерні за кольором і формою «міни»- пустотілі порожнини, які заповнені екскрементами. В середині або в кінці літа за відсутності хлорофілу листя висихає і опадає, що може призвести до повторного «осіннього цвітіння каштанів.

Міль погано літає, тому переноситься вітром, а на великі відстані переноситься завдяки транспорту. Запобігають появі і поширенню шкідника, восени збираючи опале листя. В місцях скупчення каштанів – весною дерева обробляють спеціальними препаратами, про те в Ніжині такої практики на даний час не існує, адже на це не передбачено коштів в місцевому бюджеті. Екологам міста та простим ніжинцям залишається лише спостерігати за похмурою картиною, як всихають такі ошатні дерева – каштани.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *