Боротьба за будівництво нового басейну в Ніжині продовжується

 

 

І знову повертаємось до теми комунального басейну у Ніжині. Це, мабуть, одне з наболілих питань для жителів нашого міста, адже в більшості міст України він є невід’ємною частиною розвитку спортивного життя, а його відвідування сприяє оздоровленню та профілактиці захворювань хребта як у дорослих так і дітей.

Починаючи з весни 2016 року ніжинці жили в очікуванні, коли ж в місті нарешті відкриється комунальний басейн. Таку надію дали людям міські депутати, підтримавши пропозицію обласного депутата Сергія Охонька щодо реставрації старої лазні під міський басейн по вулиці Червонокозачій з відновленням її роботи. Але 27 січня на засіданні 20 сесії міської ради було прийнято рішення щодо продажу даної будівлі на аукціоні. Єдиними, хто його не підтримали, були представники від ВО ”Батьківщина”. Треба зазначити, що після продажу власник матиме повне право використовувати його так як захоче, і залишається мала вірогідність того, що там облаштують басейн для ніжинців.

Проте, ВО «Батьківщина» не зупиняється у пошуках шляхів вирішення такої хвилюючої проблеми для міста. Так, минулого тижня обласний депутат від ВО «Батьківщина» Сергій Охонько зустрівся з Першим віце-президентом Федерації плавання України Володимиром Шуміліним. За сумісництвом він являється генеральним директором компанії «АТМ», яка є основним “двигуном” будівництва басейнів по Україні. Запропонований Володимиром Шуміліним проект компанії, що має назву «H2O Classic» розширює кордони проникнення плавання як олімпійського виду спорту в міста і населені пункти.

При площею 1800 м² – це повноцінний спортивний комплекс з 25-метровим спортивним басейном на 6 доріжок, басейном для навчання плаванню, реабілітації та спортивної студією. Універсальні технології дозволяють трансформувати водний комплекс з режиму «змагання» в режими «тренування», «оздоровлення» і «сімейний відпочинок».

Тож в ході розмови з обласним депутатом Володимир Шумілін розповів про механізми реалізації проекту в Ніжині.

Він запевнив, що блага, які може дати регіональна програма плавання для мешканців міста та ініціаторів проекту, дуже великі. Якщо говорити про п’ятирічну бюджетну програму плавання, то мова йде про 70-80 млн. грн. З них будівництво – це 45-50 млн., а решта – оборот в період експлуатації. При тому що комунальний заклад орієнтований на отримання прибутку, а не на утримання за рахунок міського бюджету. Зі своего боку Сергій Охонько пообіцяв докласти максимум зусиль, щодо знаходження необхідних коштів. Та запевнив, що й місцеві депутати підтримають дану пропозицію коли більш ретельно вивчать питання. Також є надія на кошти ДФРР, але для цього треба плідно попрацювати з колегами депутатами в обласній раді.

Тож, якщо буде прийняте рішення йти по регіональній програмі, то в ланцюжку ініціаторів і виконавців з’являється федерація плавання України. Процедура міститиме наступні пункти:

1. Лист від міської влади на ФПУ про намір реалізувати в Ніжині регіональну програми плавання.

 

2. Підписання Меморандуму між ФПУ та мером міста.

3. Розробка регіональної програми розвитку плавання в Ніжині з реальними проектами і цифрами. При цьому проект Н20 буде одним з проектів, як складова частина програми. У розробці програми беруть участь фахівці ФПУ та представники міської влади.

4. Узгодження проекту програми в ФПУ та на комісіях міської ради.

5. Затвердження програми на сесії міської ради.

6. Реалізація програми згідно плану-графіка.

Також Володимир Шумілін підкреслив, що Федерація плавання України, як автор і розробник регіональних програм розвитку плавання, вважає такий підхід єдино правильним, абсолютно ринковим, здатним без приписок і обману забезпечувати жителів і спортсменів міст України якісною послугою. Участь в підготовці програми експертів ФПУ обійдеться місту, приблизно, в 150 тис грн. Такий досвід вже є в Чернівцях та Івано-Франківську. Але Ніжин менше і досвід уже є, тому можливо вартість буде меншою.

В свою чергу Сергій Охонько, який наполегливо намагається втілити проект будівництва басейну в Ніжині зауважив, що наразі це питання є дуже важливим, адже оздоровлення ніжинців має бути на першому плані. Зараз крок за кроком місто наближається до створення муніципальної аптеки, в чому об’єднались різні політичні сили, отже і в питанні басейну, є надія на єдність в думках депутатів та міської влади. «На наступному тижні маю надію знову зустрітися з керівництвом міста аби обговорити подальші кроки та вже почати їх робити в напрямку втілення проекту», – зазначає Сергій Миколайович.

Марина Волинець

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *