Шанс є: у Ніжині обговорили проект будівництва сучасного басейну

 

 

Команда ВО «Батьківщина» в особі депутата Чернігівської обласної ради Сергія Охонька активно працює в напрямку пошуків шляхів вирішення хвилюючої проблеми для Ніжина – відсутність басейну. Два тижні тому депутат зустрівся з Першим віце-президентом Федерації плавання України Володимиром Шуміліним та запросив його до Ніжина, аби він наочно показав яким має бути басейн у місті і які він для нього відкриває можливості.

Тож, 21 липня в стінах Ніжинської міської ради відбулась презентація та обговорення проекту щодо будівництва нового басейну. Участь у такому важливому заході прийняли міський голова Анатолій Лінник, його заступник Сергій Дзюба, секретар міської ради Валерій Салогуб, депутат обласної ради Сергій Охонько, заступник голови районної ради Наталія Березка, голова земельної комісії Андрій деркач , голова ГО «Мама-86» Валентина Щокіна, представники депутатського корпусу, управління ЖКГ та Б, представники земельного та архітектурного відділів, керівництво міськводоканалу, комунальне підприємство з благоустрою.

Питання басейну для Ніжина дійсно важливе і обговорюване серед громадськості, адже його поява є мрією чи не для кожного жителя міста. Попередньо вже була інформація про те, що проект будівництва належить компанії «АТМ», котра є основним “двигуном” будівництва басейнів по Україні. Володимиром Шуміліним для Ніжина був рекомендований проект, що має назву «H2O Classic». Його метою є розширення кордонів популяризації плавання як олімпійського виду спорту в міста і населені пункти.

Міський голова на початку зустрічі зауважив, що вже знайомий з тим, що даний проект вже успішно реалізується в інших містах України. Цікавим він є і для Ніжина, адже навіть той басейн в ЗОШ № 16, де велись роботи по його реконструкції, спрямований на діток, і по своїх параметрам і можливостям не підходить для дорослого населення.

В напрямку цих думок, свою презентацію проекту розпочав генеральний директор компанії «АТМ» Володимир Шумілін. Він підкреслив, що в Україні на даний час немає розуміння того, яким має бути басейн для плавання.

«Наша ж компанія глибоко займається вивченням цього питання. Ми працюємо з Міністерством спорту і Міністерством регіонального розвитку, тож наші проекти з успіхом заходять в міста України, маючи логічний підхід до розвитку плавального спорту, який має бути в містах. Сьогоднішній захід – це перший крок до того, аби й Ніжин почав рухатись в цьому напрямку і на його території був збудований сучасний басейн. Слово «сучасний» є ключовим, адже старі басейни радянської системи проектування ніколи не будуть ефективними у своєму використанні. В їх будівництво закладена система та Державні будівельні норми тридцятирічної давності. Ми ж, при розробці проекту, дивимось на тридцять років вперед, щоб і наші внуки могли ходити в сучасний та оснащений всім необхідним басейн.

По радянським нормам у Ніжині має бути 4 20-ти метрових басейни та 1 10-ти метровий. Але говорячи про нинішні часи, достатньо і одного, головне правильно його спроектувати, аби в ньому був комплекс спортивного оснащення. Інакше, навіщо витрачати великі бюджетні кошти міста на те, що не буде працювати та приносити користь як населенню так і бюджету. Призначення басейну має бути дуже розширеним, починаючи від навчання плаванню малят до спортивних змагань обласного рівня. Таким чином місто буде підвищувати свій статус і до нього приїжджатиме все більше людей, що є необхідним для міста, котре розвивається в напрямку туризму», – розповів Володимир Шумілін.

Представив він і проект відкритого басейну, тобто сезонного. За його переконаннями, саме такий вид басейну буде економічно-вигідним для будівництва, адже лише за літній сезон прибуток басейну зможе збільшитись вдвічі, якщо в місті немає альтернативи літньому відпочинку.

 

Далі мова зайшла про економіку даного питання. Оскільки проект готовий, все що залишається – це адаптувати його під земельну ділянку визначену депутатами міськради. По часу це займе від 3 до 5 місяців. Будівництво ж продовжуватиметься близько року. Якщо говорити про закритий басейн, то проект його вартуватиме 1, 3 млн. грн., в той час як будівництво до 50 млн. грн. Утримання басейну, з урахуванням всіх витрат складатиме близько 4 млн. грн. в рік. Проте, як зазначив Володимир Шумілін – це досить економічно, адже якщо вартість одного відвідування складатиме близько 50 грн, басейн буде самоокупним. А якщо вартість буде дорожча то місто матиме прибутки. Саме головне наладити побуту й залучити фахівців до управління другим закладом.

«Державний фонд регіонального розвитку матеріально підтримує будівництво таких об’єктів. Важливо, лише хто зробить перший крок в цьому напрямку, тому і буде надана перевага», – додав Володимир Шумілін.

З цього приводу свій коментар наддав ініціатор даної зустрічі, депутат обласної ради від ВО «Батьківщина» Сергій Охонько:

«У Ніжина є шанс збудувати чудовий сучасний басейн, адже в наступному році перевага при розподілі коштів ДФРР буде надаватись тим проектам, які несуть за собою новизну, креативність, економічну вигоду та мають соціальне направлення. Зараз маємо шанс насправді втілити в реальність мрію Ніжина, якщо не будемо втрачати часу та можливостей, які маємо наразі. На жаль часу обмаль, за три місяці ми повинні виділити земельну ділянку і подати проект на площадку ДФРР. Обидва питання залежить від депутатів міської ради. На даний час фірма АТМ зробила крок на зустріч і зменшила вартість проекту практично вдвічі і готова розстрочити платіж. Дякуючи міському голові і всім присутнім сьогодні Володимир Шумілін впевнився в рішучому настрої міської влади і маю надію що проект, якщо погодить фінансування міська рада, буде вчасно поданий в Чернігівську ОДА, а потім вже наша робота віднайти 45 млн. грн. Впевнений що до цього долучаться й інші депутати обласної та Верховної ради. Головне успіти вчасно все подати.»

До слів обласного депутата приєднався і депутат міської ради Андрій Деркач. Він вкотре наголосив на тому, що Ніжину басейн необхідний, адже в місті реально немає місця для літнього відпочинку і люди великі кошти витрачають на поїздки до інших міст України. Проте, і в плані оздоровлення – плавання є невід’ємною частиною спортивних занять. Враховуючи все вищесказане – у Ніжина може все вийти в плані будівництва басейну, отже таку ініціативу треба підтримати.

Не менш вагомим виступом було звернення і колишнього директора басейну в ніжинській ЗОШ № 16 Валерія Зінченка. Він підкреслив, що дійсно, потрібно дивитись на 30 років вперед, і обертаючись на досвід функціонування басейну в ЗОШ № 16, треба звернути увагу на причину його сезонного закриття. Адже працював він лише, коли вмикалось теплопостачання, а на літній період переставав працювати. Тож, на його думку будування саме літнього басейну є дуже правильним в економічному плані крок.

Після всіх обговорень та висловлювань мова дійшла до найголовнішого – скільки ж це все буде коштувати Ніжину. Обласний депутат Сергій Охонько та мер міста Анатолій Лінник звертаючись до Володимира Шуміліна, наполягали, що для міста потрібно зробити знижку в купівлі проекту, адже велику суму міській бюджет не потягне. На це автор проекту зауважив, що зможе знизити вартість з 1, 3 млн. грн., до 700 тис. грн. Проте депутати наполегливо просили знизити вартість ще більше, адже і в бізнесі існують моменти благодійності, коли за рахунок зниження вартості до мінімуму робиться вклад у малорозвинені міста.

Володимир Шумілін відповів, що питання потребує подальшого обговорення. В підсумок Анатолій Лінник зазначив, що, дійсно, потрібен ще деякий час аби вивчити можливості міського бюджету, адже вже на наступному тижні відбудеться сесія міської ради, де й будуть розглядатись бюджетні питання. Тож, тема будівництва басейну у Ніжині продовжує тримати інтригу серед населення.

Марина Волинець

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *