Обличчям в землю або Повернення Бернеса до Ніжина

Уже більше 4-х місяців пам‘ятник Марку Бернесу, що був викрадений 3 травня зі скверу Театрального, не бачив Ніжина. У пресс-службі ДСНС Чернігівської області говорили, що поки йде розслідування, пам‘ятник знаходиться під арештом. Та ось, нещодавно, Бернеса все ж таки привезли до Ніжина та передали на зберігання до КП «ВУКГ» аж поки не вирішиться його доля.

Там пам‘ятнику “зручно та комфортно” лежиться обличчям в автомобільній покришці, немов подушці, та ще й прикритий від цікавих очей білою мішковиною. Відрізаний грабіжниками плащ Бернеса заховали в кімнатці, що закривається на замок.До слова, територія КП «ВУКГ» стала домівкою ще для одного пам‘ятника – Володимиру Іллічу Леніну, що був демонтований з площі Івана Франка. У КП «ВУКГ» Володимир Ілліч, огороджений металевим парканчиком, «охороняє» клітки для збирання ТПВ. Працівники жартують, що монумент Леніна став уже своєрідним символом комунального підприємства.

Про долю цього пам‘ятника керівники міста також задумувалися. На презентації нової техніки, закупленої для КП «ВУКГ», міський голова Анатолій Лінник розмовляв про плани на бетонно-нікелевий монумент. Оскільки на аукціоні його продати не змогли, тому зайшла мова про те, щоб переплавити його на декілька інших скульптур. Прозвучала навіть така ідея: виплавити з Леніна декілька скульптур героїв творів Миколи Гоголя та встановити їх на входах у Гоголівський парк. Та це, поки що, тільки розмови.

Все ж,  повернемося до Марка Бернеса. Ми запитали у Начальника управління житлово-комунального господарства та будівництва Анатолія Кушніренко, котрий займається даною справою, про плани міста на пошкоджений грабіжниками пам‘ятник. 
«На даний момент був проведений огляд пам‘ятника скульптором, що його виготовляв. Уся необхідна інформація була направлена на виготовлення проекту та кошторису реставрації. Коли прийде відповідь – почнеться реставрація Бернеса, а потім і повернення його на своє місце», – повідомляє Анатолій Кушніренко. 
Тож, Ніжин без Марка Бернеса не залишиться, а його реставрація та встановлення – питання часу та фінансів.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *