Війни за Ніжинський ринок

На сьогоднішній день склалася досить складна ситуація з отриманням місця для продажу власної продукції на комунальних ринках міста Ніжина.

Ганебний випадок трапився з жителем Ніжинського району – Володимиром. Він мав на меті продати власно вирощені помідори на міському ринку, який знаходиться по вулиці Орджонікідзе в місті Ніжині, але цьому не судилося статися.

Про цю подію ми довідалися на засіданні комісії з житлово-комунальних питань. Фермер, який не є приватним підприємцем, мав на меті збути надлишок власних помідорів у місті Ніжині, але коли прибув на місце і став торгувати, то отримав опір із боку орендатора. Ситуація була однаковою на двох комунальних ринках, які знаходяться по вулиці Орджонікідзе та Незалежності.

За звітом начальника ДКП «Комунальний ринок» Анатолія Леонідовича Вершняка, до міського бюджету оренда надходить за 30 відсотків займаної площі. Постає логічне питання: «Що відбувається з рештою площі?». Складається враження, що керівництво комунального ринку не зацікавлене в надходженні коштів до місцевого бюджету.

У минулому році  7 ринок був збитковим на 20 тисяч гривень. При цьому бажаючі торгувати і сплачувати оренду виганяються орендаторами. Керівництво, в особі начальника ДКП «Комунальний ринок», не можуть жодним чином вплинути на цю ситуацію.

Орендатори наголошують, що винайняли всі сто відсотків площі, і тому не дозволяють торгувати нікому іншому, але кошти при цьому не потрапляють до міського бюджету.

Не хочеться робити гучних заяв і звинувачувати когось даремно, але проблема є і вона потребує вирішення. По-перше, громада в особі міста має отримувати дохід від комунального ринку, по-друге, фермери міста Ніжина та Ніжинського району мають повне право орендувати вільні місця, які спеціально обладнанні для торгівлі.

Кошти за оренду всієї площі ринку сплачуються теперішніми орендаторами, а керівництво ринку звітує про 30 відсотків орендованої площі. У кого ж тоді в кишені осідає сума за оренду 70 відсотків площі?

Лілія Журко 

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *