Ніжинський басейн: зроблено ще один крок до втілення мрії

Більше місяця минуло з тих пір, як будування басейну для ніжинців стало не далекою мрією, а приємним очікуванням. Хоча, в уяві декого так і не змогло намалюватися: «Як це, у Ніжині басейн? Нерентабельно, дорого, затягнуто у будівництві…» І такі думки виникали у ніжинців не дарма, адже в усіх закладено стереотип радянських часів, коли все, що б не будувалося, не передбачало отримання комерційного прибутку та актуальності в майбутньому.

Та дорогу осилить той, хто не звертаючи уваги на перешкоди різного роду, йде до своєї мети. 4 вересня Ніжинською міською радою був підписаний договір з віце-президентом Федерації плавання України Володимиром Шуміліним щодо проекту будування басейну. Саме він в липні, за запрошенням депутата облради Сергія Охонька в стінах міської ради зробив презентацію, яка всіх переконала – проект Ніжину потрібен і він матиме успіх.

Перший заступник міського голови Григорій Олійник, депутат обласної ради Сергій Охонько та генеральний директор компанії «АТМ» Володимир Шумілін зустрілись на початку цього тижня, аби обговорити ключові моменти для скорішого втілення в життя проекту будівництва басейну.

Ними був здійснений виїзд на місце, де планується будування об’єкту. Земельна ділянка розташована по вулиці Незалежності, на території, де нині розташовані присадибні ділянки, що не є приватизованими.

 

Григорій Олійник зазначив: «Зараз вже кінцева стадія виділення ділянки, а також вивчення її геодезії. Ділянка займатиме площу в межах 80 соток. Наступним кроком буде віднаходження коштів із різних джерел, у великому розмірі, на реалізацію проекту. Та найголовнішим зараз є – це встигнути підготувати необхідну документацію на площадку ДФРР, щоб в наступному році ми мали можливість прийняти участь у розподілі коштів».

Що ж до реалізації проекту, його розробник Володимир Шумілін зауважив, що складатиме він, при належному фінансуванні, близько двох років. «Ми розуміємо, що бюджет Ніжина фізично не потягне всі витрати, тому основна ідея – це ДФРР. Також зараз на інвестиційному ринку існує багато європейських компаній, які працюють на інфраструктуру, саме їх маємо залучати. Те, що ми плануємо зараз – це європейський курс. Тому такі інфраструктурні проекти є соціально важливими. Однією з головних проблем міст, подібних до Ніжина, є та, що молодь виїжджає, і ось такі центри є відповідним стабілізатором для розуміння того, для чого потрібна влада, і такі спортивні об’єкти. З точки зору інфраструктури спорту, даний проект дозволяє проводити змагання рівня чемпіонату України. І це теж дуже важливо», – продовжив Володимир Олександрович.

Заступник міського голови погодився зі словами проектанта та додав, що по вулиці Незалежності планують будувати багатоповерхівку.Це стимулюватиме розвиток мікрорайону, бо проект будівництва басейну є потужним, і він не розрахований лише для Ніжина, натомість матиме приваблювати всю Чернігівську область. І в цьому не буде складності, адже логістика Ніжина хороша, тож перспектива розвитку є. Також Григорій Миколайович звернув увагу на плани обговорення проекту разом із районами Чернігівщини для того, щоб було спільне фінансування.

«Дуже приємно, що влада міста опікується цим важливим для громади об’єктом. Він насправді дасть потужний поштовх не тільки розвитку мікрорайону, а й, впевнений, усьому місту, адже це здоров’я людей і майбутнє нашої громади», – наголосив Сергій Охонько.

Висновком зустрічі стала думка, що часи, коли міська влада чекала на інвестора і нічого не робила – пройшли. Тепер потрібна інша стратегія, яка полягає в ініціативі. І, якщо ми хочемо завтра опинитися попереду, треба вже сьогодні приймати рішення.

Оксана Кравчук

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *