12 років школи: Рада прийняла реформу освіти

 

 

6 вересня, Верховна Рада України прийняла в другому читанні “Закон про освіту”, який вводить 12-річну середню шкільну освіту. Рішення підтримали 255 народних обранців з 359 зареєстрованих.

Відповідно до Закону, 12-річну шкільну навчання за новими програмами починається:

початкову освіту – з 1 вересня 2018;
базову середню освіту – з 1 вересня 2022;
профільне середню освіту – з 1 вересня 2027.
Головним мовою навчання залишиться державний. Відзначимо, що рішення передбачає викладання дисциплін на двох і більше мовами – українською, англійською та будь-яким офіційною мовою країн Євросоюзу.

 

Представники корінних народів і національних меншин отримають право на навчання рідною мовою поряд з державним в муніципальних навчальних закладах дошкільної та середньої освіти.

Як і раніше, йти в школу діти повинні з 6 років, якщо дитині виповнюється 7 років, то він повинен почати освіту в той же навчальний рік.

Наповнюваність класів, відповідно до Закону, не повинна перевищувати 30 осіб. У класах сільських шкіл має навчається не менше 5 осіб. При меншій кількості учнів навчання повинно проводиться за індивідуальною або іншою формою навчання.

“Всі діти, які підуть до першого класу в 2017 році, будуть навчатися за новими стандартами початкової освіти. Ми переходимо від авторитарної педагогіки, до педагогіки співробітництва і активних дослідницьких методів навчання. Це передбачає комунікацію в групах – діти не отримають готову відповідь, а досліджуватимуть проблему і шукати рішення самостійно. Так наші діти не втратять інтерес до навчання. Це метод роботи провідних світових систем освіти. Наше завдання – зробити ці методики доступними для всіх українських шкіл “, – заявила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час свого візиту в Дніпро.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *