Кошти виділені на стерелізацію безпритульних собак у Ніжині зберігаються до кращих часів?

 

 

І знову повертаємося до проблеми безпритульних собак у Ніжині… Як би міська влада не говорила, що робиться усе можливе для вирішення даного питання, але причин неодноразово повертатися до розмов про зграї безпритульних собак усе більше і більше. 
Нагадаємо, що на початку 2017 року був продовжений договір управління житлово-комунального господарства та будівництва при Ніжинській міській раді з клінікою “Айболить” на проведення стерилізації безпритульних тварин, діагностичних досліджень, дегельмінтизації, біркування та вакцинації проти сказу. Тобто, комунальне підприємство має відловлювати собак та привозити їх до клініки, а вона, у свою чергу, забезпечить стерилізацію та біркування, на які містом виділені немалі кошти. Таким чином чисельність бродячих собак не зменшиться, однак, це дасть змогу хоч трохи контролювати популяцію собак та зменшити їх агресивність. 
За інформацією про проведену роботу у цій справі журналісти «Нежатину» вже вкотре звернулися до завідуючої клініки «Айболить» Валентини Дубовик. Вона нам повідомила, що починаючи з червня місяця і до сьогодні клінікою була стерилізована 31 собака. А за останні два місяці взагалі цифри шокуючі: у серпні до клініки доставили 1собаку, а у вересні – 0! Враховуючи те, що клініка має 10 місць для утримання собак на реабілітації, а остання триває близько тижня, провівши нескладні підрахунки розуміємо, що комунальне підприємство, не рахуючи волонтерів, має доставляти клініці 40 собак на місяць, а не 30 за 4 місяці!
Коментар з приводу «плідної» роботи комунального підприємства сподівалися отримати від начальника служби-замовника УЖКГ та Б Анатолія Кушніренка. Але у відповідь почули, що Анатолій Миколайович про дану ситуацію не був повідомлений, адже відповідальність за виконання робіт несе комунальне підприємство в обличчі Владислава Кормана. На останок пообіцяв, що поспілкується з очільником КП та проконтролює ситуацію. На жаль, поспілкуватися з самим Владиславом Адольфовичем нам не вдалося.
Тож, поки ситуація «проясняється та контролюється» безпритульні собаки продовжують розмножуватися та наражати на небезпеку жителів міста ..
За повідомленням лікаря відповідального за антирабіку Гайдук Л.О. у Ніжині станом на 13.09.2017 року за антирабічною допомогою звернулось 154 потерпілих жителі. Із них пройшли курс лікувально-профілактичну вакцинацію 50 чоловік потерпілих. Продовжує вакцинацію 10 чоловік (із них 2 потерпілих покусаних скаженим скотом).
Щодо наявності вакцини: станом на 13.09.17 в наявності 135 мл імуно-глобуліну антирабічного. У наявності 12 доз Rabipur і 190 доз Indirab.
Також існує потреба у таких антирабічних препаратах: 150 доз вакцини Rabipur, Indirab та імуно-глобуліну антирабічного 150 мл.  Тетяна Хороших

 

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *