Чи дійсно у Ніжині підмінили танк Ізраіля Хайтовича?

 

 

Нещодавно у Фейсбуці з’явилася доволі цікава інформація про відомий усім ніжинцям танк Т-70, що знаходиться перед Агро-технічним інститутом на могилі І. Хайтовича. Інформацію у себе на сторінці подав Владислав Попович:

«Ідеальний злочин по-Ніжинськи або як вкрасти 7 мільйонів євро!

 

До ГО” Ніжинське Антикорупційне бюро” надійшло звернення.
Суть звернення полягає в тому що в недалекому минулому розпочалася реконструкція фасаду Ніжинського Аграрного Інституту що знаходиться на центральній площі Ніжина.
Всі мешканці міста споглядали як навпроти інституту обнесли дерев’яним парканом пам’ятник-танк Т-70 на честь гвардії майора І. Л. Хайтовича.
Заявник стверджує що саме в цей час танк було викрадено а на його місце поставлений муляж, який зовсім не відповідає оригіналу!
Зі слів заявника злочин було вчинено в 5 годині ранку!
Координатори НАБ провели огляд постаменту .
Мусимо засвідчити повну підміну оригіналу
конструкції з деталей яка нагадує танк!
Унікальність Ніжинського танку т-70 полягала у легкій його модифікації та робочому стані!
За публікаціями місцевих змі рік тому за цей танк колекціонер з Німеччини давав 7 млн.євро!
Від себе доповню що знайти будь яке фото оригіналу пізніших часів у відкритому доступі неможливо!
Інформація старанно видалена! А на саміх публікаціях в змі вже муляж часів реконструкції фасаду!
Ще в школі нам розповідали що це легендарний танк визволитель Ніжина який заїхав на постамент своїм ходом!
За кошти від продажу танку німецькому колекціонеру місто могло вирішити проблему отримання житла всіх сиріт міста та поранених Захисників! Дай Боже сил та терпіння!»

Побачивши цю інформацію, журналісти «Нежатину» вирішили поцікавитися думкою відомих краєзнавців міста. Так, ми звернулися до Олександра Морозова, завідуючого Бібліотекою при НДУ ім. Миколи Гоголя. На що він відповів, що танк звісно дуже цінний, і має високу аукціонну вартість, та щодо тієї можливості, що його підмінили – потрібно проводити експертизу з обізнаними у даній сфері людьми. Тож Олександр Михайлович порадив звернутися у військову частину А-3160, що знаходиться на вулиці Прилуцька. Там нам повідомили, що спеціалістів з гусеничних танків у них немає, адже це потрібно чітко знати особливості саме цього виду танку. Та ми не здаємося і журналістське розслідування обов’язково продовжимо, задля підтвердження або ж спростування даної інформації!

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *