Моя остаточна ціль – стати найвеличнішим рекордсменом всіх часів і народів, – К. Мухомодєєв

 

 

Цієї суботи для Ніжина був легендарний день. Уже вдруге Костянтин Мухомодєєв встановив рекорд України, цього разу з качання пресу. Неймовірні 4248 разів за одну годину… Цифра справді шокуюча для простих людей. Проте для самого Костянтина це уже звичайне тренування, адже молодий рекордсмен хоче замахнутися й на Рекорд Гіннеса. Та й це для нього не буде кінцевою точкою. Спортсмен хоче досягти небувалих вершин у фізичній підготовці: стати найвеличнішим рекордсменом світу. 
Журналісти «Нежатину» розпитали Костянтина про думки та плани на майбутнє: 

Під час того, як почав уже качат прес, ти про щось думав, чи думки були тільки про рекорд?

Під час рекорду я працював на максимум. Зазнача, було набагато легше, ніж на тренуваннях, адже багато чого відволікало мою увагу: були люди і вони підтримували мене, тому я відволікався від напруження. Перші 30 хвилин було дуже легко. Останні 20 – найважчими. Потрібно було переборювати себе, адже ми не виходили за межу 4 тисяч, це була наша планка і тим більше 4200. Ми могли навіть більше зробити, тим більше що швидкість дозволяла. Якщо робити з такою швидкість, з якою я робив у кінці, ми вийшли б на значно більший результат. Але швидкість таку набрати це не 100% успіху, головне утримувати її протягом години.
Поки ти займався ти ніскільки не сумнівався, що зможеш досягти цього результату?

 

Чи були сумніви, що зможеш вийти на бажаний результат?
Звісно сумніви були… Перша перешкода – захворів гайморитом, і у зв’язку з цим три тижні у нас був однаковий результат, не могли зрушити з поставленої планки. Я, навіть, коли вилікувався, правильно спав, правильно тренувався, правильно харчувався, все робив по графіку, витискав себе на максимум, але результат не збільшувався. Я зрозумів, що досяг певної фізіологічної стелі, межі моїх фізіологічних можливостей, яку я повинен був проламати. Найбільшою мотивацією в цій ситуації була віра моїх батьків, і я думаю саме це допомогло мені подолати труднощі.
Які були перші думки, коли зрозумів, що рекорд поставлено? 
Першою думкою було: я хочу попити води! А потім – я, мабуть, ще не усвідомлював, що зробив. По суті, я показав своє звичайне максимальне тренування пресу. Після цього у мене ще вистачало сил попрацювати на скакалці. Ще був запас глікогену у м’язах.
Що особисто для тебе означав цей рекорд? Що ти набув після встановлення рекорду?
Я постійно самовдосконалююсь і це найголовніше. Адже цим я мотивую людей. Так, наприклад, я проводив мотивуючі лекції в 10 класі ЗОШ №16.
Чия гордість і радість для тебе в цей день була найважливішою?
Безперечно, це не тільки гордість моїх батьків, мами і тата, а й гордість моїх земляків. Якщо людям подобається те, що я роблю, це змушує діяти далі і не зупинятися на досягнутому.
Деякі цікаві для наших читачів про себе та рекорд?
Протягом всього періоду у нас було по 10 тренувань, але потім ми зрозуміли, що не виходимо на потрібний нам результат. Тож тренер сказав, що я повинен тренуватися 3 рази в день, тобто 18 тренувань на тиждень. Спочатку подумав, що це жарт, але потім зрозумів що ні. Ми готувалися майже у польових умовах – у підвалі. Тобто у нас не було такого суперового обладнання, тренажерів. Робили все на звичайному маті, тільки я і Олександр Миколайович. Дякую моїм спонсорам, за надану можливість дотримання дієти, адже це дуже дороговартісна складова у шляху до рекорду.
Щодо планів на майбутнє. Ти говорив про можливість світового рекорду з качання пресу в середині осені. А як щодо нової планки в іншому виді спорту?
Я хочу показати такий результат, який не показував ще ніхто в світі. Моя остаточна ціль – стати найвеличнішим рекордсменом всіх часів і народів. Я не збираюся у когось відбирати рекорд, бити його. Є, до речі, ще непоганий рекорд у китайця по планці. Але я хочу показати такий рекорд по фізичній підготовці, що навіть сам Брюс Лі не зміг би цього повторити.
Для тебе саме цей спортсмен є двигуном?
Для мене основним двигуном є віра в Бога, в себе і в рідних моїх. Не можна ставити чийсь рівень собі. Потрібно просуватися максимально високо. Адже певний рівень може завтра вже бути нічим.
Як сказав Володимир Висоцький «І в світі нема таких вершин, що взяти неможливо»…

Бажаємо Костянтину нових звершень, світових рекордів та небувалих вершин, котрі він обов’язково підкорить! А ми, українці, будемо пишатися ним!

Спілкувалась Тетяна Хороших

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *