Жахливий експеримент з ніжинськими школярами

 

 

Багатьох батьків збурила  подія, що відбулася в одній з київських шкіл:  двоє чоловіків намагалися вкрасти дівчаток третьокласниць прямо посеред уроку фізкультури, пропонуючи їм морозиво.

Проблема кіднепінгу широко відома в усьому світі. За словами Уповноваженого з прав дитини в Україні Миколи Кулеби, в 2016 році в Україні зафіксовано 1700 випадків або заяв про зникнення дітей.

Здавалося б, усі батьки вчать дітей не спілкуватися на вулиці з незнайомцями, нікуди з ними не ходити і не брати від них жодних солодощів чи подарунків. Але зазвичай це не спрацьовує. Як навчити дітей безпечному спілкуванню з незнайомцями?

Тож, журналісти нашого видання вирішили провести невеличкий експеримент в найближчій ніжинській школі, аби наочно продемонструвати на яку небезпеку наражаються наші діти.

Ми підходили до молодших школярів прямо біля школи і пропонували їм піти з нами за ріг подивитися на новонароджених кошенят. Використовували розповсюджені прийоми злочинців: нахилялися до дитини, дивилися прямо в очі, лагідно запитували ім’я, торкалися до руки (дотик до людини завжди викликає відгук довіри) і розказували, що поблизу народилися маленькі кошенятка, пропонували дітям піти з нами. З п’яти дітей троє зголосилися.

Спілкуючись з одним  хлопчиком ми запитали чому він вирішив піти з нами. Він впевнено відповів, що займається східними єдиноборствами, тому може дати відсіч. Також зауважив – знає, чим все закінчується у таких випадках, але вигляд жінки його не налякав, а навпаки – викликав довіру. Та все ж таки, юнак не спрогнозував, що жінка – це лише початок страшного злочину.

 

Зазначимо на початку експерименту ми взяли дозвіл на подібні дії у директора школи – Пушкіної Вікторії Володимирівни. Також, в розмові з нею дізналися, які заходи проводяться для інформування батьків і дітей стосовно цієї проблематики.

 

 

«15 вересня в актовій залі я зібрала класних керівників аби провести з ними розмову щодо розповсюдження важливої інформації серед батьків та учнів. Інформація стосувалась небезпеки, що може трапитися з дитиною, якщо вона не буде відноситися критично до вмовлять незнайомого дорослого піти з нею. Дана інформація буде донесена батькам через телефонні дзвінки на вихідних, а також буде відповідний запис у щоденнику.

В понеділок 18 вересня планується зібрати нараду всього педагогічного колективу, а саме класних керівників всіх паралелей і вчителів-предметників. На нараді буде наголошено про подію, яка мала місце в київській школі і буде загострена увага про обов’язкове інформування батьків  стосовно безпеки їх дітей.»

  Хоча школа і проводить просвітительську роботу з учнями та 80% виховательського впливу залежить від батьків! Саме батьки можуть вплинути на розвиток необхідних навичок і критичного мислення у своїх дітях!

Що ж робити батькам, аби убезпечити свою дитину?

Перше  – це правильно виховувати дитину. Вона має бути особистістю, до думок якої прислухаються і поважають. Якщо змалечку дитину привчати робити власний вибір. Запитувати, що вона сьогодні одягне, чим вона хоче займатися, яку страву бажає на вечерю то в неї розвинеться критичне мислення і вона вже не буде довіряти «з перших слів» будь-якому дорослому. Для батьків це важко,з такою дитиною багато клопоту, просто наказати їй зробити щось буде неможливо. Будь-яке своє бажання, стосовно неї, батьки мають обґрунтувати і вже дитина приймає рішення робити так чи інакше. Але користі від такого виховання набагато більше, сьогодні вона не піде з «неблизьким дорослим» завтра виросте в цілеспрямовану і вольову особистість.

Друге, не треба боротися з дитячою сором’язливістю. Якщо дитина не бажає вітатися або спілкуватися з незнайомими людьми то це не означає її погану вихованість, це лише природній захисний механізм дитини. Тому, коли батьки занадто наполегливо вчать дитину переборювати страх спілкування, навіть тиснуть на неї, щоб була ввічливою, до всіх привітною, не росла “боягузом”, то можуть цю реакцію захисту знищити. Дитина підросте – і почне спілкуватися вільніше. Однак, маючи правильну природну реакцію на незнаймців, може врятуватися.

Третє, психологічне і фізичне насилля. Не ламайте вільних людей в своїх дітях. Якщо дитина звикла до психологічного чи фізичного насилля у родині, то вона виносить цей досвід у великий світ. Тоді вона думає: незнайомі, але старші люди можуть на мене кричати – і це нормально. До мене можуть застосовувати фізичне насилля – і це теж нормально. А це вже прямий шлях до будь-якого насильства.

Лілія Журко 

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *