Україна передасть статтю закону про мову освіти на експертизу в Раду Європи

Міністерство освіти і науки України готова передати статтю 7 закону про освіту, яка визначає мову освіти, на експертизу в Раду Європи. Про це заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич за результатами зустрічі з послами іноземних країн, передає кореспондент УНН.

“Ми обговорили під час цих консультацій з послами всі їх побоювання, дали роз’яснення і прийшли до таких висновків: по-перше, ми готові в Раду Європи надати цю статтю закону для експертизи з приводу того, що ця стаття не порушує тих міжнародних зобов’язань, які взяла на себе Україна”, – сказала Л.Гриневич.

За її словами така експертиза – довгий процес, зокрема через те, що в Україну повинні приїхати представники Ради Європи. За її словами, також є домовленість про співпрацю в імплементації статті про мову освіти.

“Друге, ми також домовилися про те, що ми готові працювати в спільній робочій групі, а також проводити двосторонні консультації з нашими країнами-партнерами з приводу імплементації цієї статті закону”, – додала Л.Гриневич.

Міністр підкреслила, що ст.7 Закону “Про освіту” передбачає, що повністю рідною мовою діти навчаються на етапі дошкільної освіти і починатимуть вивчати українську мову, а далі навчання відбуватиметься українською, але діти продовжать вчити рідну мову.

При цьому залишиться можливість вивчення певної кількості предметів мовою меншин. Крім того, Міністерство планує запровадити двомовність навчання, зокрема, коли діти вчитимуть термінологію рідною мовою, а предмет викладатимуть українською. За її словами, передбачається, що в державних і комунальних закладах освіти мовою навчання є українська, яка на сьогодні є фактором безпеки в Україні.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *