Як облаштують таємничі Ніжинські підземелля

 

 

У травні 2016 року на території Всіхсвятської церкви  було розпочато розкопки підземних приміщень. На сьогодні ніжинськими археологами здійснено значний об’єм робіт, спрямованих на розчищення підземних приміщень. Але левова частка робіт – попереду, окрім того, що це фізично тяжкий процес, він ще й досить затратний. Але це вартує того, оскільки лише завдяки подібним дослідженням ми відкриваємо справжнє історичне обличчя нашого міста. Роботи із розчистки підземних приміщень здійснюються ніжинською археологічною експедицією вперше, але у своїх дослідженнях ми вже досягли значних результатів. Один із вагомих аргументів на користь важливості цієї справи – консолідації зусиль археологів, науковців, дослідників, ректорату та викладачів Гоголівського вишу, міського голови та депутатів Ніжинської міської ради.

Треба зазначити, що ніжинські підземелля в топі кращих археологічних відкриттів минулого року. В майбутньому, після проведення всіх археологічних робіт планується їх облаштування задля того, щоб туристи могли в повній мірі насолоджуватись таємничим Ніжином.

На своїй сторінці у Фейсбук історик, священик Олександр Морозов запропонував до обговорення приклад облаштування ніжинських підземель.

 

Про думку з цього приводу та інформацію щодо етапу розкопок ми звернулись до керівника розкопок Івана Кедуна.

 

«Роботи по розчищенню підземель біля Покровської церкви продовжуються вестись. Наразі в лабораторії досліджуються археологічні знахідки.  Що ж до проектування, також ведуться всі необхідні роботи. Лише після затвердження проекту, вестимуться роботи по укріпленню підземель. Вчора я вперше взяв проект до рук і вже найближчим часом піду з ним до міського голови. Затверджуватимуть його на сесії міської ради. Запропонований Олександром Морозовим приклад облаштування підземель є одним з варіантів», – розповів доцент кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин НДУ імені Миколи Гоголя.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *