Ніжинські активісти зорганізували Всеукраїнський патріотичний захід у Батурині

 

 

Настали в Україні ті часи, коло слово «війна» не є рідковживаним, а вже глибоко оселилось у свідомості і відгукується кожного дня. Схід країни став «червоною» межею між миром і боротьбою. І поки «верхівка» вигукує про своє глибоке співчуття воїнам АТО, активісти діють справами, показуючи справжню відданість Україні. І прикро стає, що країна опинилася в слабких руках, і підтримує її тільки сам народ, який все ще живе надією.

Зараз майбутнє формує молодь, і дорослі не повинні залишатись осторонь цього процесу. Саме таку ініціативу взяли на себе активісти, вихідці з Ніжина, автори проекту «Всеукраїнський семінар-тренінг “ФорпостПівніч“». Три роки ніжинські активісти «стукали» до місцевої влади з пропозицією посприяти проведенню патріотичного виховання, але безрезультатно. Чи побоялись, чи вважали, що ніжинська молодь і так все знає, чи просто проігнорували. Та як кажуть «Нет пророка в своем отечестве», або іншими словами, люди часто не вірять у потрібність справи людей, котрі проживають поряд. Зате активісти не розгубились, і їх підтримало  Міністерство молоді і спорту.

Назва «Форпост-Північ» не є випадковою, адже оскільки автори з Ніжина, то саме Ніжин вони вбачають останнім форпостом перед столицею України. Тому символічно, що саме це місто виховало таких патріотів.

Тож 24 жовтня в місті Батурин, що на Чернігівщині, розпочався Всеукраїнський семінар-тренінг на тему “Форпост – Північ”, який триватиме до 28 жовтня.

Захід проходить за підтримки Міністерства молоді та спорту України спільно з Департаментом сім’ї, молоді та спорту Чернігівської облдержадміністрації, Всеукраїнської молодіжної ГО “Сокіл”, Чернігівської обласної громадської спортивно-патріотичної організації “Січ”, Сосницької районної ГО “Спортивний клуб “Анти”, ГО Патріотичний центр “Український іноземний легіон”, ГО “Дозір “Крук”, ГО “Вогонь Відродження”.

Учасниками семінару стали понад 100 дітей. Це учні 9-11 класів, з різних куточків України. У своїй більшості, це діти з Чернігівської області, але й активними учасниками стали діти з Житомирської, Черкаської, Сумської, Полтавської, Запорізької та Донецької областей. Всеукраїнський семінар-тренінг зібрав найкращих інструкторів, найкращих лекторів, митців, істориків, видатних Українців! Під їх наглядом юні патріоти отримають можливість активно відпочити та пройти курс справжньої військової підготовки. Активні дні юних патріотів розписані погодинно.

Делегація з Ніжина у складі 6 чоловік вирушили до Батурина, аби перейняти досвід і побачити все власними очима. Серед делегованих була і голова ГО «Мама-86» Валентина Щокіна, яка донесла до учасників заходу наскільки важливе у будь-яких умовах органічне харчування. Допомогу в поїздці надав голова Ніжинської міськрайонної спілки ветеранів Афганістану Сергій Ступак.

Приїхавши до Батурина, ми побачили навчання у самому розпалі. Молодь із захватом слухала інструкторів і виконувала всі завдання, які полягали у навичках поводження зі зброєю, виживання у природних умовах, виконання військових завдань, що переживають бійці в зоні АТО. Тобто молодь навчали всьому, що допоможе їй вижити. Адже, враховуючи ситуацію в країні, стояти спиною до війни дуже небезпечно, адже вона в будь-який момент може взяти за плече. Тож кожен повинен знати як вести себе в екстрених ситуаціях.

У розмові з нами один з організаторів заходу, ніжинець Ігор Щокін розповів: «Бажаємо, щоб «Форпост-Північ» став кочуючим проектом, і кожного року проводився в іншому місті України. Дуже хотілося б, щоб наступним був Ніжин, адже це місто має стати осередком патріотичного виховання. Ми вже маємо достатньо досвіду. І бажаємо передати його іншим. Цього літа їздили в Авдіїївку і проводили навчання для тамтешніх дітей.

Бюджет цьогорічного проекту першочергово був розрахований на 80 дітей, але ми не можемо відмовити дітям і бажання виявило 106. І це хороший показник. Наша молодь небайдужа, і вона хоче навчитися захищати Україну. Ці навчання вміщують як теоретичні лекції, так і практичні завдання».

Отже, основними завданнями заходу є:

 

– розвиток патріотизму і любові до історії, культури українського народу та рідної землі;

– виховання справжнього громадянина України, готового діяти на благо країни і боронити її від ворогів;

– зрощування національної свідомості і позитивного патріотичного світогляду, високоморального розвитку людини;

– фізичне загартування дітей та молоді, залучення їх до здорового способу життя;

– ознайомлення дітей і молоді з історією військового мистецтва і боротьби українців у різні історичні періоди;

– залучення дітей і молоді до ознайомлення і сприйняття героїки України;

– навчання і формування навичок у військовій справі;

– розвиток навичок виживання в екстремальних умовах різного характеру.

Для дітей була організована досить широка культурна програма. Щовечора, в  місцевому будинку культури, показувались фільми про героїчне минуле України і про теперішнє. Приїжджали такі видатні українці, як доброволець «Правого сектору», співак Олексій Бик, продюсер «5 каналу», письменник Ростислав Мартинюк, мер Конотому Артем Семеніхін, Герой України Левко Лук’яненко, соліст гурту «Тінь Сонця» Сергій Василюк.

28 жовтня буде заключним днем заходу і на молодь чекає екскурсія до Цитаделі Батуринської фортеці.

Підготувала Марина Волинеь

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *