Шаховий спорт у Ніжині отримав нове дихання

Навчання гри в шахи – популярний і ефективний спосіб розвитку інтелекту дитини. Експериментально підтверджено, що у дітей, залучених у світ шахів в ранньому віці, краща успішність у школі, особливо з точних наук.

Що ж до цього виду спорту у Ніжині – йому приділено достатньо уваги. У цьому році на функціонування шахових гуртків з міського бюджету було виділено близько 75 тисяч гривень. Треба зазначити, ніжинські шахісти одні з кращих в області, і показують достойні результати на всіх чемпіонатах. 

Аби розширити можливості шахового спорту у Ніжині  Юрій Стражник директор ДЮСШШ попросив допомоги в обласного депутата  Сергія Охонька.

«Ця людина завжди йшла нам назустріч. Будь-які починання та ініціативи Сергій Охонько з радістю підтримував та надавав матеріальну допомогу. Аби дати шаховому спорту у Ніжині «друге дихання» вирішили призначити його головою Федерації.  Він, як ніхто має відношення до шахів, адже з дитинства займався в нашому клубі і показував гарні результати. Тепер сподіваємось, що спільними діями досягнемо значних успіхів і популяризуємо шахи в місті», – прокоментував Юрій Стражник.

У вересні цього року відбулася значна подія для ніжинських шахістів – Федерація шахів міста Ніжина набула офіційного статусу. 26 вересня відбулось перше засідання, в якому взяли участь Голова Федерації шахів, Сергій Охонько, заступник голови Федерації – Юрій Стражник, директор ДЮСШШ і члени виконавчого комітету: Володимир Харченко – тренер -викладач ДЮСШШ, Микола Кожем’яко- інженер, начальник відділу заводу Прогрес, Олександр Кулепестін – відповідальний батько одного з перспективних учнів.

На засіданні були розподілені посадові обов’язки між усіма членами Федерації, також виробили і затвердили календарний план заходів та розмір  членських внесків. Наголошено було і на декілька ключових моментів в створенні даного об’єднання. Серед основних переваг створення Федерації можна виділити: покращення комунікації між міською владою, спортивними об’єднаннями шахістів  і гравцями. Також Федерація покликана популяризувати шахи, як вид спорту. Вона має вивести змагання на новий більш якісний рівень, сприяти співпраці з гравцями інших міст. Однією з завдань даного об’єднання шахістів є підтримання контактів і співробітництва з районними, обласними і всеукраїнськими спортивними організаціями.

В ході обговорень планів на наступний рік  Сергій Охонько запропонував створити програму розвитку шахів, що в подальшому суттєво спростить створення матеріально-технічної бази і розширить можливості розвитку шахового спорту в Ніжині.

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *