Братська могила робітників міліції у Ніжині не єдина, що потребує перепоховання?

Процес знищення комунізму зі свідомості українців триває. Особливо це видно в таких маленьких патріотичних містах, як Ніжин. Тут воліють прибрати все, що хоч якимось чином ототожнюється з «русским миром».

Пам’ятний знак «Братська могила робітників міліції, які загинули в бою з махновцями у квітні 1921р», що знаходиться по вул. Стефана Яворського, у сквері ім. М. Гоголя хочуть перенести на територію Троїцького кладовища. Стосовно цього був винесений проект рішення на сесію Ніжинської міської ради, що відбулась 25 жовтня. Обговорювалось це питання раніше і на профільних комісіях, але думки депутатів були доволі неоднозначними.

Так, в ході обговорення цього питання на сесії депутат Юрій Хоменко зауважив, що проект рішення дуже «сирий» і має багато граней. По-перше, сам процес перепоховання, яким мають займатись сертифіковані служби та за погодженням санепідемстанції. По-друге – наявність пам’ятника в реєстрі пам’яток національного значення. І по-третє, кошти, які необхідно виділити на цю справу, а це близько мільйона гривень (орієнтовно 17 000 на кожного покійника, а їх 39).

«Це питання потрібно обговорити з громадськістю, адже їх думка має вплив», – зауважив Юрій Валерійович.

Анатолій Сліпак, в свою чергу, зазначив: «Це питання непросте. Якщо говорити про фінансування, то міська рада повинна прийняти принципове рішення, чи треба нам в центрі міста поховання людей, які еквівалентні до тих «Путінських добровольців», які зараз воюють на Донбасі. Там лежать, можливо, і 25-тисячники з Пітера і Москви. І всі вони в центрі Ніжина. З цим однозначно треба щось робити».

Секретар міського голови Валерій Салогуб додав, що за поясненням фахівців, не повинно бути перенесення пам’ятного знаку, а лише залишків, адже знак знаходиться в реєстрі. Хіба що, треба направити відповідне звернення у Міністерство культури, щоб його звідти зняли. Що ж до перепоховання, то його потрібно робити за умови низьких температур, тобто морозяною зимою. Цей пам’ятник знак не єдиний, котрий потребує перенесення. Проблема є і по могилі Хайтовича, котрий похований біля Ніжинського агротехнічного інституту.

До обговорень долучився і Констянтин Смалій: «Ідея цього захоронення належала Михайлу Булигіну. І ми зараз не говоримо про те, хто там захований – це покажуть дослідження. Ми говоримо про факт – там поховані люди. Особисто я не готовий, щоб мої діти і наступне покоління ходили по кістках людей. Давайте починати цей процес перезахоронення».

Андрій Деркач звернувся з іншою точкою зору: «Якщо говорити про ті події, то обидві сторони захищали свою ідеологічну точку зору. Мене з дитинства навчили, що померлих, або добре, або ніяк. Тож, вважаю, що не нам, депутатам, зараз треба вирішувати, чи потрібно перепоховувати померлих. Це не наша парафія».

Тамара Стратілат, помічниця народного депутата також висловилась з цього приводу: «Якщо говоримо про цей знак, то давайте говорити і про могилу Хайтовича. Сотні людей кожного дня проходять по останкам його тіла. Чомусь це питання не піднімають…»

«З приводу цього поховання, то Ніжинський краєзнавчий музей може взяти на себе підготувати історичну довідку про конкретно тих, хто похований під цим пам’ятним знаком. У Ніжині є багато таких кладовищ, про які знають історики, але не знають люди. І на їх місцях парки, сквери, дитячі майданчики. І ми або ігноруємо це, або починаємо з цим щось робити», – зауважив директор краєзнавчого музею Генадій Дудченко.

Також в ході обговорень було звернено увагу на те, що необхідно передусім зробити оцінку історичній події, а також отримати дозвільні документи від рідних тих, хто похований.

Тож даний проект рішень одноголосно було відправлено на доопрацювання.

Марина Волинець

 

Вам може бути цікаво

  1. Шизофрения в исполкоме!!!! Та причем тут русский мир и братская могила??? Одержимые “русским миром” и путином депутаты гор.совета достали уже!!! Не трогайте покойников, побойтесь Бога!!!

  2. Тамара Стратилат, продолжайте отстаивать пожалуйста здравый рассудок!!! А депутат-одержимый путином “анатолий слипак” сходи к психиатру!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *