Хто винен у стражданнях ніжинських дітей?

Кожен ніжинець хоч раз звертався до лікарів, тож чудово розуміє у якому стані перебуває сьогоднішня ніжинська медицина. Вигляд болючий, як зовні так і з середини. І хоча косметичні ремонти постійно проводять: латають дірки, стіни фарбують  та «зліпити  коника» не виходить.

З ДИТЯЧОЮ МЕДИЦИНОЮ СТАНОВИЩЕ ЩЕ ГІРШЕ. МАЛО ТОГО, ЩО ЛІКАРНІ МАЮТЬ БІДНИЙ ВИГЛЯД, ТО ЩЕ Й ЛІКАРІВ ДУЖЕ МАЛО, А  ТІ МОЛОДІ  МЕДИКИ, ЩО ПРИЇЖДЖАЮТЬ ДО НАС ПРАЦЮВАТИ ЗОВСІМ НЕ БАЖАЮТЬ ЗАТРИМУВАТИСЬ НАДОВГО.

ПОСТАЄ БОЛЮЧЕ І ГОСТРЕ ПИТАННЯ: ЧОМУ СТРАЖДАЮТЬ НАШІ ДІТИ І КОЛИ ЦЕ ЗАКІНЧИТЬСЯ? КОЛИ КІЛЬКІСТЬ ЕСКУЛАПІВ БУДЕ ДОСТАТНЯ І ЧОМУ В ЛІКАРНІ НЕ ЗАТРИМУЮТЬСЯ МОЛОДІ ФАХІВЦІ?

ВІДПОВІДЬ НА НАШЕ ПИТАННЯ НАДАВ ГОЛОВНИЙ ЛІКАР НІЖИНА ОЛЕКСАНДР КОСТИРКО: «ХОЧЕТЬСЯ ПОЧАТИ З ЗОВНІШНЬОГО ВИГЛЯДУ ТИХ ДОВОЄННИХ ПРИМІЩЕНЬ, ЯКІ ЗАРАЗ ВІДВЕДЕНІ ДЛЯ ВІДДІЛЕНЬ ЛІКАРНІ. МАЛО ТОГО, ЩО ВОНИ ДУЖЕ ЗАСТАРІЛИ І В БУДЬ-ЯКИЙ МОМЕНТ  ЇХ ФУНДАМЕНТИ ЗРУЙНУЮТЬСЯ, ТАК ВОНИ ЩЕ Й НЕ МАЮТЬ СПЕЦІАЛЬНОГО МЕДИЧНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ.  ЩЕ ОДИН ВАГОМИЙ МОМЕНТ – ВІДСУТНІСТЬ ЯКІСНОГО, СУЧАСНОГО МЕДИЧНОГО ОБЛАДНАННЯ. ТЕ ОБЛАДНАННЯ, ЩО Є -ВЖЕ ЗАСТАРІЛЕ, А ОБ’ЄМ ФІНАНСУВАННЯ МЕДИЧНОЇ ГАЛУЗІ ЗАМАЛИЙ. ПІДСУМОВУЮЧІ ЦІ ФАКТОРИ СТАЄ ЗРОЗУМІЛО, ЧОМУ ЖОДНИЙ МОЛОДИЙ ФАХІВЕЦЬ НЕ БАЖАЄ НАДОВГО ЗАТРИМУВАТИСЬ В НАШОМУ МІСТІ. ЯКЩО ХТОСЬ СКАЖЕ, ЩО ЛІКАРЯМ СТВОРЮЮТЬ УМОВИ ДЛЯ УСПІШНОГО ЖИТТЯ, ВИДІЛЯЮЧИ ЇМ КВАРТИРИ ВІД МІСТА, ТО ПОГЛЯНЬТЕ НА ТІ КВАРТИРИ. НАВІТЬ ДОСВІДЧЕНИЙ ЛІКАР З БАГАТОРІЧНОЮ ПРАКТИКОЮ НЕ МОЖЕ СОБІ ДОЗВОЛИТИ ПРИВЕСТИ ТАКЕ ПРИМІЩЕННЯ ДО АДЕКВАТНОГО, ЖИЛОГО СТАНУ. ЛІКАРІ ПРАЦЮЮТЬ РІК ЧИ ДВА, А ПОТІМ ВИЇЖДЖАЮТЬ ТУДИ, ДЕ ЇМ ПРОПОНУЮТЬ КРАЩІ УМОВИ, ДЕ СУСПІЛЬСТВО РОЗУМІЄ ВАЖЛИВІСТЬ ФІНАНСУВАННЯ І ПІДТРИМАННЯ МЕДИЧНОЇ ГАЛУЗІ. І ЦЕ НЕ ЗАКОРДОН – ЦЕ НАШІ УКРАЇНСЬКІ МІСТА, АЛЕ З ІНШИМИ ЦІННОСТЯМИ.

ІНКОЛИ ЗДАЄТЬСЯ, ЩО ЦМЛ ЗУПИНИЛАСЯ В ЧАСАХ ГАЛИЦЬКОГО. ВІДДІЛЕННЯ ВАЛЯТЬСЯ АБО ЗНАХОДЯТЬСЯ НА ПІДПОРКАХ. ВЧОРА БУЛА ЗАГРОЗА ОБВАЛЕННЯ ІНФЕКЦІЙНОГО ВІДДІЛЕННЯ, ЗАВТРА В НЕВРОЛОГІЧНОМУ ВІДДІЛЕННІ ПРОВАЛИТЬСЯ ПІДЛОГА, ЩЕ В ОДНОМУ ВПАДЕ ДАХ.

ЩОБ ЩОСЬ ПРИДБАТИ ДЛЯ ПОТРЕБ ЛІКАРНІ, ТО ЦЕ ПОЧИНАЄТЬСЯ ЦІЛА ЕПОПЕЯ… НАШІ ПОСАДОВЦІ НЕ ДО КІНЦЯ РОЗУМІЮТЬ ВАЖЛИВІСТЬ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МІСТА ДОРОГОВАРТІСНИМ І ПРОФЕСІЙНИМ ОБЛАДНАННЯМ. Я Ж НЕ ПРОШУ ОСОБИСТО ДЛЯ СЕБЕ, АБО МОЄЇ ПРИВАТНОЇ ФІРМИ – ЦЕ НА ПОТРЕБИ ГРОМАДИ. МОЖЛИВО, ЯКБИ НАШІ ДЕПУТАТИ ЛІКУВАЛИ СЕБЕ І СВОЇХ ДІТЕЙ В НІЖИНІ ТО РІВЕНЬ УСВІДОМЛЕННЯ   НЕОБХІДНОСТІ ОНОВЛЕННЯ ВСІЄЇ МЕДИЧНОЇ СТРУКТУРИ БУВ НАБАГАТО БІЛЬШИМ.

НА СЬОГОДНІШНІЙ ЧАС ЗАРПЛАТА МОЛОДОГО СПЕЦІАЛІСТА, ЯКИЙ ТІЛЬКИ ЩО ЗАКІНЧИВ  ВНЗ, СКЛАДАЄ 2600 ГРН. ПІСЛЯ ВІДРАХУВАННЯ ПОДАТКІВ, ЩОБ ОТРИМАТИ НАДБАВКИ ЙОМУ НЕОБХІДНО ПРОПРАЦЮВАТИ ДЕСЬ 20 РОКІВ. ТОБТО П’ЯТЬ РОКІВ  ОСВІТИ НІВЕЛЮЮТЬСЯ І ТА ЛЮДИНА, ЯКА НЕ ВЧИЛАСЯ, НЕ ВКЛАДАЛА СИЛИ І ЗУСИЛЛЯ В НАВЧАННЯ ОТРИМУЄ СТІЛЬКИ Ж, ЯК ОСВІДЧЕНИЙ ФАХОВИЙ СПЕЦІАЛІСТ.

НАЖАЛЬ, ПОКИ ЩО Я НЕ БАЧУ ШВИДКИХ ШЛЯХІВ ВИРІШЕННЯ ТОГО СТАНОВИЩА В ЯКОМУ ПЕРЕБУВАЮТЬ ВСІ МЕДИЧНІ ЗАКЛАДИ НІЖИНА. В ІДЕАЛІ – ЦЕ БУДУВАННЯ НОВИХ, СУЧАСНИХ, ОБЛАДНАНИХ ВІДДІЛЕНЬ, ЧИ ХОЧА Б ОНОВЛЕННЯ МЕДИЧНОГО ОБЛАДНАННЯ.

ТРЕБА ПРИЙМАТИ ВІДПОВІДАЛЬНЕ РІШЕННЯ І НАРЕШТІ  ПОЧАТИ ДІЯТИ В БІК ПОЛІПШЕННЯ ЛІКАРНЯНИХ ПОСЛУГ ІНАКШЕ ЗАВТРА НАШІ ДІТИ І МИ ЗАЛИШИМОСЯ БЕЗ ЖОДНОЇ МОЖЛИВОСТІ ОТРИМАТИ ХОЧ ЯКУСЬ НЕВІДКЛАДНУ ДОПОМОГУ І ПОКРАЩИТИ СТАН ЗДОРОВ’Я».

ТРЕБА ЗАЗНАЧИТИ, ЩО В ТАКОМУ СТАНОВИЩІ ОПИНИВСЯ НЕ ЛИШЕ НІЖИН. З ПОДІБНОЮ СИТУАЦІЮ СТИКАЄТЬСЯ ЧИ НЕ КОЖНЕ МІСТО УКРАЇНИ. І ЩО ПРИКРО, ВВОДЯТЬСЯ «РЕФОРМОЧКИ», ЯКІ МАЛО ЩО ЗМІНЮЮТЬ. ТО ЧОМУ Ж ЛІКАРЯМ НЕ ЗБІЛЬШИТИ ВИПЛАТИ ЯК ТО НАПРИКЛАД СУДДЯМ ЗАРПЛАТА ЯКИХ ВАРІЮЄТЬСЯ ВІД 30 000 ДО 40 000. І ВЗАГАЛІ, ФІНАНСУВАННЯ ОДНІЄЇ З НАЙВАЖЛИВІШИХ СФЕР ПОСЛУГ В УКРАЇНІ «СМІШНЕ» І ТЯГНЕ ЗА СОБОЮ РЯД НАСЛІДКІВ.

І ДОКИ ЦЕ ТРИВАТИМЕ В НАШІЙ ДЕРЖАВІ?

ХОТІЛОСЯ Б ЛИШЕ ПОДЯКУВАТИ ЛІКАРЯМ, ЯКІ ВСІМ СЕРЦЕМ І СПРАВОЮ ЗАЛИШАЮТЬСЯ ВІРНИМИ СВОЇЙ ПРОФЕСІЇ.

Спілкувалась Лілія Журко

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *