Коли відмінять “Кріпосне право” в сфері ніжинського теплопостачання?

 

 

Із наближенням опалювального сезону зростає зацікавлення громадян ідеєю відключення від послуги централізованого опалення та гарячого водопостачання і переходу на індивідуальне, автономне. Не є винятком і нинішній опалювальний сезон 2017—2018. Причиною такого рішення громадян стало запровадження міськрадою підвищення тарифів на газ та послуги із централізованого забезпечення теплом.

Підтвердженням даної ситуації цьому стала заява Тамари Стратілат, помічника народного депутата, оголошена на засіданні постійної депутатської комісії, що відбулась 11 жовтня:

«На сьогоднішній день до мене звертаються люди, які занепокоєні ситуацією, яка склалася на сьогоднішній день в сфері теплопостачання в Ніжині. Дуже багато громадян бажають встановити індивідуальне опалення або в своєму помешканні, або в квартирах, які розміщуються по одну вертикальну сторону-стояку. Чи є на сьогоднішній день у ніжинської громади така можливість?»

 

Відповідь на це питання надав перший заступник міського голови Григорій Олійник: «Нажаль, проектування в будинках виконано так, що від’єднувати необхідно весь будинок. Треба переробляти всю систему теплопостачання будинку аби відключити її від централізованого і перейти на індивідуальне. Адже відключення  споживачів від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання  здійснюється за умови забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків, опалення, вентиляції, кондиціонування, будівельної теплотехніки, порядку розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва, а також норм проектування реконструкції та капітального ремонту в частині опалення.»

Отже зі слів першого заступника міського голови, перехід ніжинців на індивідуальне опалення є досить технічно-складним процесом. Адже, у Ніжині будинки, що були спроектовані ще за радянських часів, не розраховані на подачу тепла через індивідуальні засоби. Переобладнання потребує вся система тепло і водопостачання будинку, а це дороговартісна «розкіш». Щоб досягти потрібного результату, потрібно починати йти в цьому напрямку, але питання, на скільки років затягнеться цей процес.

Лілія Журко

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *