Любов ніжинської вчительки до математики викувала п’ятьох рекордсменів із ЗНО

 

 

БУТИ ВЧИТЕЛЕМ – ВИСОКЕ ПОКЛИКАННЯ. КОЛИ МИ ДУМАЄМО ПРО ВЧИТЕЛЯ, ПРО ОБРАЗ ПЕДАГОГА В ЦІЛОМУ, У НАШОМУ УЯВЛЕННІ СКЛАДАЄТЬСЯ НЕОСЯЖНА КАРТИНА БЛАГОРОДСТВА, НАПОЛЕГЛИВОЇ ​​ПРАЦІ. УЧИТЕЛЬ – ЦЕ НЕ ПРОСТО ПРОФЕСІЯ, РІД ЗАЙНЯТОСТІ. УЧИТЕЛЬ – ЦЕ МИСТЕЦТВО. МИСТЕЦТВО БУТИ ТИМ, КИМ БИ ТЕБЕ ХОТІЛИ БАЧИТИ ТВОЇ УЧНІ. МИСТЕЦТВО ВЕЛИКОДУШНОСТІ І ЩИРОСТІ, ЧИСТОЇ ЛЮБОВІ, ЯК ДО УЧНІВ, ТАК І ДО ВСЬОГО ЛЮДСТВА, ЩО ПОТРЕБУЄ ПРОСВІТЛІННЯ, ОСВІТИ.

З нагоди дня вчителя ми вирішили поспілкуватися з вчителем-методистом  вищої категорії, викладачем Ніжинського ліцею, Людиною року – 2015 в номінації «Досягнення року» – Тетяною Овчинниковою.

Коли Ви захотіли стати вчителем ?

«Саме мій вчитель математики вплинув на моє ставлення до предмету. Спочатку мене захопила його особистість, а потім я полюбила той предмет, який він викладав.

Ця наука мене дійсно захоплювала ще з дитинства. І скільки я себе пам’ятаю, я хотіла, і всім казала, що буту вчителем математики.»

Що головне в вашій професії?

«На мій погляд, найголовніше у професії кожного педагога – це знайти особистий, індивідуальний підхід до будь-якої дитини, не змушувати до навчання, а зробити так,  щоб дитині було комфортно, і вона сама хотіла вчитися. Також потрібно культивувати готовність долати труднощі у засвоєнні найскладніших предметів, формувати бажання  розкривати себе з різних боків. Якщо вчитель зміг це зробити, то це дійсно гарний  вчитель.

Головний метод, який використовую я у своїй роботі – це психологічна підтримка дитини.”

Щоб ви змінили у навчальному процесі?

«Вагомих змін наразі навчальний процес не потребує. Вчителям сьогодні дали максимальну свободу і можливість творчої самореалізації. Проте, подібний підхід було б принадним застосувати до дітей на уроках, у виборі самих предметів і способів підготовки до навчального процесу. Такий підхід дозволить учням сконцентруватися на тому, що для них дійсно важливе. Це допоможе задіяти дітей активніше, змінити їх роль від пасивного слухача до активного діяча.»

Як впливає Ваша професія на ваше особисте життя?

«Я намагаюся розділяти професію і своє особисте життя.  На роботі я живу роботою і своїми учнями, працюю з ними і допомагаю їм. А вдома я виконую інші ролі – люблячої та турботливої дружини, уважної матері. До речі, 28 вересня моєму сину виповнилося 18 років, йому передалася моя любов до математики, і сьогодні він є студентом другого курсу Київського університету імені Т. Г. Шевченка, на факультеті кібернетики. Я дуже пишаюся своїм сином!»

 

Чи вбачаєте Ви в професії вчителя мету свого буття?

«Я живу цією роботою і не уявляю свого життя без неї. Та інколи не зрозуміло, чи ти живеш в роботі, чи робота живе в тобі.»

Як Ви досягли того, що Ваші учні отримали такі високі бали на ЗНО?

«На сьогоднішній день у мене п’ять учнів, які отримали по 200 балів при проходження ЗНО з математики. Це Влад Шовковий, Даниїл Потельчак, Аріна Рубан, Роман Гофман  і Денис Платонов. Мене часто запитують, як досягти того, щоб учень набрав 200 балів по ЗНО. По-перше, це робота з боку дитини, по-друге, в дитину треба вселити впевненість в тому, що вона може отримати ці двісті балів. Коли дитина починає вірити в це, а вчитель дасть їй ґрунтовну академічну підготовку, вона обов’язково досягне мети. Наші двісті балів в цьому році зовсім не випадкові, я завжди була впевнена в тих учнях, які отримали найвищий бал із ЗНО. Ми цього хотіли, прагнули і завдяки наполегливій праці, досягли мети. Хотілося б додати, що важливу і вагому роботу провели перші вчителі, вони привили і розвинули любов і жагу до математики, тому величезне їм «Дякую».»

Також нам стало відомо, що Тетяна Анатоліївна викладає в першому математичному класі. Тому ми вирішили зазирнути за “завісу” таїнства науки.

Згуртовані діти, усміхнений вчитель, робоча і водночас тепла атмосфера панували в класі. Саме це ми побачили прийшовши до її аудиторії. Діти радо розповідали про свого вчителя, світлі обличчя учнів говорили про душевну близькість з педагогом. Дівчата зазначили, що більш за все їм подобається гумор Тетяни Анатоліївни і її гідне ставлення до них.

Один з учнів – Іван Литвинець, зазначив, що йому замало уроків алгебри і геометрії, тому що  він плекає надію стати ще одним з учнів Тетяни Анатоліївни, який отримає двісті балів на ЗНО.

На честь Дня Вчителя, який відзначається першого жовтня, хочеться привітати Тетяну Овчинникову, а також всіх вчителів, педагогів і працівників  освіти з професійним святом. Побажати їм творчих успіхів, натхнення, поваги з боку учнів і батьків. Нехай Вам завжди всміхається доля, дарує вам міцне здоров’я та довголіття.

Без Вас цей світ буде набагато гіршим, адже саме освітяни дають надію людству на подальший розвиток!

Лілія Журко

 

 

Вам може бути цікаво

Одна думка по “Любов ніжинської вчительки до математики викувала п’ятьох рекордсменів із ЗНО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *