Ніжинські читачі “мандрували” разом з відомим українським письменником Максом Кідруком

 

Сьогодні у Ніжинській центральній міській бібліотеці було людяно та галасно. Передчуття чогось екстраординарного витало у повітрі. Причиною всього цього став візит відомого українського письменника Максима Кідрука до нашого міста.

НА ПЕРШИЙ ПОГЛЯД, ЗВИЧАЙНА І ПЕРЕСІЧНА ЛЮДИНА, АЛЕ ЦЕ ВРАЖЕННЯ БУЛО ДОТИ, ПОКИ ПИСЬМЕННИК НЕ ПОЧАВ ГОВОРИТИ. ПРИСУТНІ ПОЧУЛИ ПРО МАНДРИ МАКСИМА КІДРУКА, КОТРІ ЗАХОПИЛИ КОЖНОГО. РОЗПОВІДАВ ВІН І ПРО ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ГЕПАРДІВ, І ПРО ЇХ ЖИТТЯ В ЗАХІДНІЙ АФРИЦІ, І ПРО НАЙСТРАШНІШУ ТВАРИНУ АФРИКИ – МЕДОЇДА, ЩО ЗДИВУВАЛО ВСІХ ГОСТЕЙ НІЖИНСЬКОЇ БІБЛІОТЕКИ

ВРАЖЕННЯ ВІД СПІЛКУВАННЯ БУЛИ НЕЗАБУТНІМИ. ТА ЦІЛЛЮ ВІЗИТУ СТАЛА ПРЕЗЕНТАЦІЇ НОВОГО РОМАНУ «НЕ ОЗИРАЙСЯ І МОВЧИ».

«УЯВІТЬ ЩО НА ЗЕМЛІ ІСНУЄ МІСЦЕ, ЯКЕ НІБИ ЗАСТИГЛО В ЧАСІ. МІСЦЕ ЗДАТНЕ СХОВАТИ БУДЬ-КОГО ХТО ПРАГНЕ ВТЕКТИ ВІД РЕАЛЬНОСТІ. І УЯВІТЬ, ЩО ДЛЯ ТОГО, АБИ ТУДИ ПОТРАПИТИ ДОСТАТНЬО НЕ ОЗИРАТИСЯ І МОВЧАТИ. ПРОБЛЕМА ЛИШЕ, ЩО У ТАКОМУ МІСТІ ЧАСОМ З’ЯВЛЯЮТЬСЯ РЕЧІ СТРАШНІШІ ЗА ТЕ ВІД ЧОГО ХОВАЄШЬСЯ», – ЦЕ СЛОВА ІЗ ВІДЕО ПРЕЗЕНТАЦІЇ ПИСЬМЕННИКА, ЯКІ ДАЮТЬ ЗРОЗУМІТИ ГОЛОВНИЙ СЮЖЕТНИЙ МОТИВ ВСЬОГО РОМАНУ.

РОЗПОВІВ ПИСЬМЕННИК І ПРО ІНШІ СВОЇ ВИДАННЯ, ТАКІ ЯК «ТВЕРДИНЯ» ТА «ЗАЗИРНИ У МОЇ СНИ».

АЛЕ ЕМОЦІЙНІ ПЕРЕЖИВАННЯ ХОЧЕТЬСЯ РОЗБАВИТИ ДЕКІЛЬКОМА ОФІЦІЙНИМИ ФАКТАМИ ІЗ ЖИТТЯ ПИСЬМЕННИКА І МАНДРІВНИКА. МАКСИМ ІВАНОВИЧ КІДРУК НАРОДИВСЯ 1 КВІТНЯ 1984 РОКУ В СЕЛИЩІ ВОЛОДИМИРЕЦЬ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ. УКРАЇНСЬКИЙ ПИСЬМЕННИК, МАНДРІВНИК, КОЛУМНІСТ ЧОЛОВІЧОГО ЖУРНАЛУ «XXL». СПІВУЧАСНИК АКЦІЇ «НА ЗЕЛАНДІЮ!» РАЗОМ ІЗ СЕРГІЄМ ПРИТУЛОЮ, АВТОР РОЛИКА «АЗАРОВ, АЙ-ЯЙ-ЯЙ!», АВТОР ПЕРШОГО УКРАЇНСЬКОГО ТЕХНОТРИЛЕРА «БОТ». ЗА ОСВІТОЮ ІНЖЕНЕР-ЕНЕРГЕТИК. ЗАГАЛОМ ПОБУВАВ БІЛЬШЕ НІЖ У 30 КРАЇНАХ, СЕРЕД ЯКИХ ТАНЗАНІЯ, МЕКСИКА, ЕКВАДОР, ПЕРУ, КИТАЙ, ЧИЛІ, БРАЗИЛІЯ, АНГОЛА, НАМІБІЯ, НОВА ЗЕЛАНДІЯ ТА ІНШІ. ЕМОЦІЙНО, ЦІКАВО, ЗАХОПЛИВО… МОЖНА ПІДІБРАТИ БЕЗЛІЧ ЕПІТЕТІВ ДО ЦІЄЇ НЕЗАБУТНЬОЇ ЗУСТРІЧІ, АЛЕ ВОНИ НЕ ПЕРЕДАЮТЬ І СОТОЇ ДОЛІ ТИХ ЕМОЦІЙ, ЯКІ ЗАРОДЖУЮТЬСЯ В РАЙОНІ МОЗОК-СОНЯЧНЕ СПЛЕТІННЯ ВІД ПЕРЕБУВАННЯ В ТАКІЙ ТВОРЧІЙ АТМОСФЕРІ. ПІСЛЯ ДВАДЦЯТИ ХВИЛИН НАВІТЬ ТОЙ, ХТО НІКОЛИ НЕ ЧИТАВ, НЕ ЛЮБИТЬ ЧИТАТИ, МАЄ АЛЕРГІЮ НА КНИЖКИ І ПОМРЕ ПІСЛЯ ПРОЧИТАННЯ КНИГИ, НЕСТЕРПНО ЗАБАЖАЄ ПРОЧИТАТИ ХОЧ ОДНУ КНИГУ ЦЬОГО АВТОРА. ДРАЙВОВА ЕНЕРГЕТИКА ПРОСТО ВИПРОМІНЮЄТЬСЯ ВІД МАКСА КІДРУКА.

Лілія Журко

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *