Загроза епідемії у Ніжині стала причиною відмови у перенесені комуністичного пам’ятного знаку?

 

Після подій революції 2013 року по всій Україні розпочався процес позбавлення від наслідків комуністичної ідеології – декомунізація. Подібні зміни не оминули і Ніжин. Від перейменування вулиць до знесення пам’ятників, першим з яких  був пам’ятник Леніну на центральній площі міста.

Наразі зміни торкнулися і інших куточків міста… Так на черговому засіданні комісії з житлово-комунальних питань було розглянуто питання стосовно петиції ініціативної групи громадян міста Ніжина про перенесення на територію Троїцького кладовища пам’ятного знаку «Братська могила робітників міліції, які загинули в бою з махновцями у квітні 1921 р.» що знаходиться по вул. Стефана Яворського, у сквері ім. М. Гоголя. Мотивом даної петиції стало виконанням Закону про декомунізацію. УЖКГ та Б підготувало проект рішення про перенесення пам’ятного знаку і представило на розгляд комісії 18 жовтня. Представник управління Сергій Колесник докладно розповів про процедуру ексгумації людських решток і перенесення пам’ятного знаку. Депутатська комісія детально розглянула це питання і відмовила. «На даний час депутати не вбачають в перенесенні реальної необхідності. Згідно з нормативами санепідемстанції проведення подібних заходів можливо лише по досягненню 100 років з моменту захоронення, щоб виключити можливість зараження оточуючого середовища різноманітними бактеріями і вірусами, виключити ризик масового розповсюдження інфекції, адже подібні випадки мали місце в місті Києві», – зазначили члени комісії.

Зауважимо, що в часи, коли відбулось захоронення, а це 20-ті роки минулого століття, до братської могили могли потрапити збудники холери та інших небезпечних інфекцій. Відповідно, перенесення комуністичного пам’ятного знаку не вартує тієї загрози, яку на собі можуть ідчути ніжинці.

Також було оголошено про те, що на сьогоднішній день в міському бюджеті всі кошти розподілені згідно потреб міста і не має можливості виділити від 400-500 тис. грн. на проведення перепоховання загиблих і перенесення пам’ятного знаку.

Лілія Журко

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *