Зекономлені кошти й час стали на ваги зі спротивом активістів під час прийняття генплану Ніжина

 

 

4 жовтня можна було назвати днем-Х, адже на засіданні двадцять дев’ятої чергової сесії Ніжинської міської ради народні обранці мали прийняти генеральний план міста. Та вже напередодні можна було передбачити, що серед громадськості і депутатів виникнуть «гарячі» обговорення. Так і сталось… І тому виною стали, можливо, амбіції, упередження, чи не досконале розуміння закону, та найголовніше – невміння вести діалог. Влада стояла на своєму – приймати, група активістів на своєму – не приймати. То хто ж мав рацію?

Ще на початку сесійного засідання секретар міської ради Валерій Салогуб, взявши слово як голова фракції, висловив своє бачення ситуації: «Фракція «Батьківщина» виступає за те, щоб всі природоохоронні зони були в недоторканності від забудов. Підтримуємо всі висновки робочої групи, котрі обговорювали недоліки генплану, і які необхідно виправити. Головний висновок – рекреаційні зони міста мають бути збережені».

Коли вже черга дійшла, власне, до розгляду цього питання, нотаріус та член народної ради Олег Кузьменко зробив заяву: «Є рішення виконавчого комітету від 29. 09 2016 року про утворення погоджувальної комісії за розглядом пропозицій громадськості щодо прийняття рішень під час розробки проекту внесення змін до генплану. Після його прийняття був затверджений склад комісії.  Він не відповідає вимогам статті Закону про регулювання містобудівної діяльності, тому що зазначена норма говорить про те, що до складу мало увійти не менше 50% представників громадськості від загальної чисельності комісії, чого на початку не було дотримано”.

На це перший заступник міського голови Григорій Олійник зауважив, що для внесення поправок до проектів рішень по генплану та зонінгу міською радою було затверджено таку комісію, переважну більшість якої складали саме запропоновані громадою представники. І всі їх пропозиції включені до рішення. Звернув увагу на те, що питання стало таким чином, що внесення змін у зонінг тягне за собою повністю перероблювання генплану.

«Коли ми з такою ініціативою звернулись до Інституту, котрий виготовляв генплан, що зараз виноситься на голосування, нам повідомили, що проект коштуватиме біля 200 тис.грн.  І якщо так, то було б потрібно знову проводити повну процедуру його розгляду, що затягнеться ще в коштах, і в результаті вийде біля 300 тис. грн. Неодноразово це питання розглядалось на комісіях, і, як варіант, було сформовано 4 пропозиції:

1 – затвердити так, як є і підтримати без будь-яких змін.

2 – укласти договори, виділивши 195 тис. грн, а потім ще 80 тис. для проекту коригування – це займе в часі більше, ніж півроку.

3 – до даних проектів рішень прийняти окремими пунктами рішень всі зауваження, які вносилися громадою на роботі погоджувальної комісії і передбачити проектом рішення їх виконання.

4 – нічого не вчиняти і діяти по проектах детального планування.

Під час обговорення даних варіантів більшістю депутатів було погоджено піти по третьому варіанту. Таким чином, прийняттям тих чи інших проектів рішень можна було б вносити деталізацію до зонінгу. Всі недоліки, що були допущені розробником генплану, наразі виявлені.

 

Хочу запевнити громаду, що всі зауваження по земельним ділянкам, які викликали обговорення і супротив у громадськості, будуть використовуватись за своїм призначенням. Не буде підписаний жодний документ, що виходитиме за ці рамки. Прийняття ж генплану є життєво необхідним рішенням».

З даного приводу висловився і голова земельної комісії Андрій Деркач. Він зауважив, що прийнявши генплан в тому варіанті, яким він є зараз, громадськість заощадить 300 000 гривень. «Не прийнявши генплан, місто не йде шляхом розвитку, адже процес його розбудови не є можливим.  До того ж вже неодноразово було запевнено громадськість, що збережуться всі рекреаційні зони», – запевнив він.

До його слів приєднався і Олег Ситник, зауваживши, що все можна вдосконалювати до безкінечності. Навіть Конституція України була прийнята одноразово, але до сих пір вдосконалюється.

Слово було надано і Юрію Римському, члену народної ради. У своєму виступі до депутатів, він звернув увагу на досить цікавий пункт у проекті рішення: «Між стадіоном «Спартак» і Графським парком позначено на генплані «ПЖ2», а отже ділянка підпадає під забудову. То як можна приймати його у такому вигляді?»

«Шановні – це генплан, а зміни йдуть до зонінгу. Таке позначення там стоїть, адже ще в 2007 році минулою каденцією депутатів було затверджено ту ділянку під будівництво. Частина ділянки є напівзабудованою, а частина ще ні. Ми не можемо скасовувати це рішення, але при розробці детального плану зонування будуть прийняті всі зауваження громадськості. Треба йти на компроміс, до того ж позначка «ПЖ2» має великий спектр використання земельних ділянок», – відповів Григорій Олійник.

«Вашою аргументацією є гроші та час. Але з початку першого винесення генплану на сесію, що відбулась влітку цього року, вже минуло 4 місяці. За цей час було дві сесії, на яких розглядались бюджетні питання, і невже не можна було прийняти рішення виділити необхідну суму коштів на внесення змін до генплану?», – додав Юрій Римський.

Голова бюджетної комісії Володимир Мамедов також висловився щодо вищезазначеного. З його слів в сесійній залі виникла така ситуація, коли влада і представники громади не можуть дійти до спільного вирішення питання.

«З однієї сторони, ми не можемо не будувати і громада без генплану несе мільйонні збитки. А з іншої – громада не має повної впевненості, що зелена зона біля парку залишиться незайманою. Мені не зрозуміло, чому біля території Графського парку територія позначена як земельна ділянка, що планується під забудову, якщо там паркова зона. Проте, я думаю, ніхто не візьме на себе відповідальність  знищити парк, але давайте спочатку там приберемо сміття», – зауважив депутат.

Голова громадської організації “Мама-86-Ніжин” Валентина Щокіна була остання з тих, хто висловився з приводу даного питання. Її як нікого іншого турбувало збереження екологічного середовища в Ніжині. «Ми маємо подбати про річку Остер і про її прибережні захисні смуги, які на генплані не досить чітко визначені. Ми сьогодні приймаємо рішення, яке матиме вплив на життя в Ніжині всіх наступних поколінь».

Коли ж після всіх обговорень та годинної перерви депутати нарешті приступили до голосування, то 18 проголосували «За», 4 – утримались, а 2 не голосували. Останнє слово було за міським головою Анатолієм Лінником, який поставив крапку у голосуванні своїм «За». Отже, генплан та план зонування були прийняті.

І знову ж таки, однозначної відповіді, хто мав рацію, не можна дати. Земельна ділянка біля Графського парку – це лише маленький відсоток тих неточностей, які допустив розробник генплану, і як їх буде виправляти міська рада – питання часу.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *