Затверджено список членів госпітальної ради від Ніжина

Рахуючи останні новини реформування галузі охорони здоров’я, постало питання створення в Чернігівській області вторинної ланки надання медичних послуг. Створення інтенсивної лікарні другої ланки вимагає і створення Госпітальної ради. Вторинна ланка – це чотири госпітальні округи. Один з них, найбільший, буде створено на території міста Ніжина, який буде включати: Ніжин і Ніжинський район, Бобровицю і Бобровицький район, Бахмач і Бахмацький район, Носівку і Носівський район, Борзну і Борзнянський район. Госпітальна рада розроблятиме багаторічний план розвитку госпітального округу, який складатиметься на період до 5 років (включно) і міститиме щорічні проміжні показники досягнення кінцевих показників результативності. Він затверджуватиметься рішенням місцевих рад — учасників госпітального округу. Рада має складатись з 24 чоловік на весь госпітальний округ. Необхідно до 1 листопада обов’язково затвердити склад госпітальної ради, тому що є ймовірність, що в листопаді вже відбудеться перше засідання.

Але терміни на які вона вибирається і як буде переобиратися невідомо, бо цей закон ще недопрацьований. Скоріш за все, пройде два чи три роки, коли рада повноцінно запрацює. Положенням дозволяється залучати до роботи Госпітальної ради фахівців, науковців та представників громадськості з метою аналітичної та технічної підтримки розробки пропозицій та рішень.

Від міста Ніжина має бути п’ять чоловік в складі ГР. В неї мають входити представники міської влади, представник лікарні інтенсивного лікування, представник материнства і дитинства пологового будинку, представник громадськості і бухгалтер – людина, яка буде опікуватися обігом коштів в ГР і володіє фінансовими питаннями.

На профільних депутатських комісіях міської ради головний лікар Олександр Костирко виніс на обговорення наступні кандидатури до складу ГР: Заступник міського голови Дзюба Сергій Петрович, Головний лікар Ніжинської ЦМЛ ім. М. Галицького – Костирко Олександр Михайлович, Головний лікар Ніжинського пологового будинку Якуба Валерій Михайлович, Голова депутатській комісії з питань соціального захисту населення, освіти, охорони здоров’я, культури, сім’ї та молоді, фізичної культури і спорту – Король Володимир Степанович, заступник головного лікаря Ніжинської ЦМЛ ім. М.Галицького – Бурніс Інна Олександрівна.

На депутатській комісії з питань соціального захисту населення, освіти, охорони здоров’я, культури, сім’ї та молоді, фізичної культури і спорту було детально розглянуто питання з приводу поданих кандидатур та направлено на розгляд сесії міськради. Вже там під час обговорень було замінено кандидатуру Інни Бурніс на депутата міськради Дмитра Тимошика. Отже був сформований та проголосований новий список: заступник міського голови Дзюба Сергій Петрович, головний лікар Ніжинської ЦМЛ ім. М.Галицького – Костирко Олександр Михайлович, головний лікар КП «Ніжинський пологовий будинок» Якуба Валерій Михайлович, голова депутатській комісії з питань соціального захисту населення, освіти, охорони здоров’я, культури, сім’ї та молоді, фізичної культури і спорту – Король Володимир Степанович, депутат Ніжинської міської ради Тимошик Дмитро Михайлович.

Чим будуть займатися члени ГР:

  • вносити рекомендації щодо реорганізації перепрофілювання закладів, що надають стаціонарну меддопомогу в межах госпітального округу;
  • визначати трансфертів між бюджетами учасників ГО для фінансування медичних програм;
  • готувати багаторічний плану розвитку ГО, що не можливо без знання діючого законодавства в галузі ОЗ, напрямків реформи, практичної роботи ЛПЗ,механізмів бюджетування, навиків аналізу та моніторингу, стратегічного планування;
  • вносити пропозиції щодо призначення та звільнення керівників закладів ОЗ;
  • вирішувати інші питання життєдіяльності ЛПЗ.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *