Хто вони, почесні громадяни Ніжина і чи багато про них знають, – задумались депутати

 

Звання «Почесний громадянин міста Ніжина» звучить гордо.  Та як що запитати у ніжинців, чи знають вони, кому належить це звання мало хто зможе дати відповідь. Хоча всі добре пам’ятають як Ніжинська міська рада після Революції Гідності присвоїла це почесне звання настоятелю Собору Всіх Святих Сергію Чечину – Священику і Людині з великої літери. А от що стосується всіх, хто були нагороджені до нього – громада не зовсім володіє такою інформацією.

Саме про це говорили 28 листопада на засіданні постійної депутатської комісії з соціально-гуманітарних питань. Заступник міського голови Ігор Алєксєєнко виніс на обговорення проект рішення Про затвердження персонального складу Експертної ради з попереднього розгляду кандидатур на присвоєння звання  «Почесний громадянин міста Ніжина». В ході обговорення даного проекту рішення було зауважено, що такий персональний склад має затверджувати кожна каденція. Що ж до людей які входять до цього складу було запропоновано включити не голів постійних депутатських комісій, а представників від фракцій.

Депутати почали обговорення між собою, адже їх хвилював той факт, що по-суті, громада Ніжина мало що знає, а то й взагалі не знає в обличчя своїх почесних громадян. «В Ніжині багато людей, які заслуговують на таке звання, але щодо них, ніхто не подає заяв на відзнаку. Чи не вважають це за необхідність, або просто непроінформовані у цьому плані. Це треба змінювати: керівники підприємств, установ, робочі колективи, організації мають бути уважними до таких людей і воліти їх відзначити», – висловився з цього приводу Олександр Ігнатюк. Констянтин Смалій також додав, що таких людей потрібно заохочувати, щоб це не була просто процедура. Можна інформацію про них давати в музеї та в інші заклади, де люди могли б ознайомитись з інформацією про таких визначних особистостей.

 

 

 

Дійсно, таких людей громада повинна знати в обличчя, адже вклад почесних громадян в розвиток міста є вагомим. Натомість – інформації дуже мало. Зазначимо, що критерії по яким обирається почесний громадянин немає, все залежить від заслуг перед громадою, які розглядає експертна рада перед тим, як винести на розсуд сесії міської ради. Серед переваг, які отримає відзначена людина є соціальні пільги та разова щорічна грошова допомога.

Нам вдалось дізнатись, хто ж нині у Ніжині носить таке звання. Їх 15:

 • Стефанюк Олексій Іванович, доктор економічних наук, Герой Радянського Союзу. 1999р.(Ніжин).Помер.
 • Харчук Михайло Опанасович, член-кореспондент Української Академії наук (Ніжин), рішення виконкому від 5.02.2004р.№563.
 • Самойленко Григорій Васильович, доктор історичних наук (Ніжин).
 • Шавловський Микола Миколайович, кандидат технічних наук.
 • Плющ Іван Степанович, народний депутат України(Київ).
 • Воробйов Володимир Сергійович, генерал-лейтенант.
 • Скобліков Олександр Павлович, скульптор(Київ)-помер в 2005р.
 • Шишко Сергій Федорович, народний художник СРСР, помер.
 • Лушнікова Лідія Олександрівна, громадський діяч м. Ніжина, померла.
 • Качуровський Ігор Васильович, письменник, літературознавець, перекладач з багатьох мов світу, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, уродженець м. Ніжина, присвоєно звання 11 квітня 2008 р.
 • Рогатньов Данило Олександрович-визволитель м. Ніжина, 2008р.
 • Ткаченко Віктор Вікторович голова ради Товариства “Чернігівське земляцтво”(рішення 52 сесії 5 скликання від 23.10.2009р).
 • Асєєв Герман Степанович, колишній директор заводу “Ніжинсільмаш” та депутат Верховної Ради України, нині пенсіонер(рішення 57 сесії 5 скликання від 24.02.2010р.).
 • Малашенко Євгеній Іванович, генерал-лейтенант, професор воєнної Академії (рішення 60 сесії 5 скликання від 30 червня 2010р.)
 • Настоятель Собору Всіх Святих Сергій Чечин.

Нещодавно до Ніжинської міської ради надійшла заява від колективу Ніжинського Агротехнічного інституту присвоїти звання «Почесний громадянин міста»  директору закладу Лукачу Василю Степановичу.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *