На 50-річний ювілей Ніжинського краєзнавчого музею завітала донька першого директора

 

Сьогодні, 15 листопада для міста Ніжина грандіозна подія – Ніжинський краєзнавчий музей святкує свій ювілей, 50 років від дня заснування. На гостини до Ніжина запросили багато гостей з Чернігівського земляцтва, колег з усіх музеїв Чернігівщини. Почесним гостем ювілею була донька одного з засновників і першого директора Володимира Шоходька Інна Шоходько. Також, не дивлячись на сесію міської ради, до урочистостей приєдналися ніжинські посадовці: міський голова Анатолій Лінник, секретар міської ради Валерій Салогуб, заступники міського голови Ігор Алексєєнко, Сергій Дзюба, Сергій Осадчий, депутатський корпус і інші ніжинські діячі.

На честь заснування краєзнавчого музею в Ніжині було відкрито меморіальну дошку, яка зокрема присвячена її першому директору та одному з фундаторів Ніжинського краєзнавчого музею Володимиру Семеновичу Шоходько. Будучи на своїй посаді він переймався проблемами музею і надбанням її історичної спадщини протягом 20 років. У ході відкриття меморіальної дошки виступив міський голова Анатолій Лінник: « Сьогодні ми відзначаємо 50-річчя з дня заснування Краєзнавчого музею в місті Ніжині. Важко переоцінити значення музею для міста, яке славне своєю історією та історичними постатями, що мали пряме або опосередковане відношення до нашої історії. Дуже важливу роль у популяризації нашого історичного надбання покладено на Ніжинський краєзнавчий музей і він гідно виконує цю важливу місію. Дуже приємно сьогодні бачити на святі доньку Володимира Шоходька, визначної постаті в історико-культурному житті міста».

У відповідь на привітання міського голови Інна Шоходько зауважила: «Я пам’ятаю, як батько вперше привів мене на своє нове місце роботи. Тут не було нічого, лише голі стіни і порожнеча. Власноруч днями і ночами він відбудовував і створював все те, що ви зараз бачимо. Його не цікавили кошти, адже він відмовився від посади викладача училища культури і мистецтв, яка приносила більший прибуток, на користь роботи директора музею. Коли мама нарікала на відсутність коштів тато говорив «Я страждаю за ідею».

На меморіальній дошці, що  відкрили цього дня  написано: «У цьому будинку 4 листопада 1967 року було відкрито Ніжинський краєзнавчий музей, одним з фундаторів та першим директором (1967-1986 рр.) якого був Володимир Семенович Шоходько, краєзнавець, пам’яткознавець, музейник».

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *