“Розпинати своїх, щоб чужі боялись” або Як з Ніжинського ансамблю зробили “сепаратистів”

 

На інтернет-ресурсах Чернігівщини «розгорівся» скандал щодо Ніжинського ансамблю “Народна криниця”. Колектив 30 жовтня мав виступати в Празі в Російському центрі культури. При чому, нібито Посольство України про це проінформовано не було.

На офіційній сторінці Російського центру науки і культури було опубліковане вибачення перед глядачами:

«Российский центр науки и культуры в Праге выражает искреннее сожаление в связи с тем, что 30 октября 2017 года в РЦНК в Праге по независящим от нас причинам не состоялся концерт украинского молодёжного фольклорного ансамбля «Народна криниця».

Выступление было отменено в последний момент со ссылкой на внезапное заболевание членов коллектива, вызванное ураганом, прошедшим в Праге 29 октября. Выражаем сочувствие заболевшим солистам и подтверждаем свою готовность предоставить сцену РЦНК им и другим украинским артистам в любое время.

Исходим из того, что культура не знает границ и должна быть отделена от политики. При этом РЦНК в Праге всегда руководствовался принципами гуманизма, художественной и культурной ценностей, которые призваны объединять народы и страны.

 

Приносим свои искренние извинения зрителям и посетителям РЦНК в Праге.»

Оскільки зараз Україна веде неоголошену війну з Росією дана ситуація викликала бурхливу реакцію українців. Вислови негативного характеру лунали в сторону колективу та їхнього керівника. Оскільки ансамбль функціонує при Ніжинському училищі культури і мистецтв, ми вирішили взяти коментар у директора закладу Володимира Дорохіна:

«Колектив запросили на виступ у Прагу, відповідно виступити перед празькими глядачами. Така інформація була чітко прописана в документах. Коли автобус привіз наш колектив до місця проведення концерту, керівник колективу побачив російський прапор і сказав всім залишатися на своїх місцях, а сам вийшов для уточнення детальної інформації. На вивісці будівлі, де мав проводитись концерт, значилося, що це Російський культурно-науковий центр. Керівник сказала, що в той час, коли наші бійці гинуть в зоні бойових дій ми ні в якому разі не будемо виступати на російській території. Після ж розвернулися і поїхали. Потім їм почали телефонувати і запитувати, чому вони не приїхали і не виступили. Щоб не роздмухувати ще більший скандал, керівником колективу було прийнято рішення повідомити, що захворіли учасники коллективу, і тому виступ скасували. Тобто вони відмовилися виступати, але культурно. Нікому й на думку не спадало, що виступ мав відбуватися в якомусь Російському культурному центрі, бо запрошення було саме на чеський фестиваль», – повідомив Володимир Гранлісович.

Начальник департаменту культури, туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА Олександр Левочко припускає, що то була провокація зі сторони організаторів.

«Вони їхали на один захід, а коли приїхали, організатори поміняли місце. І коли вони стали наближатися до нової адреси, побачили прапори, в тому числі російські, розвернулися і поїхали», – повідомив він.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *