«Це був великий муж»: у Ніжині презентували виставку, яка об’їхала всю Україну

 

13 листопада в художньому відділі Ніжинського краєзнавчому музею відбулось урочисте відкриття і презентація виставки «Бути собою» приуроченої до 125-ї річниці з дня народження Патріарха Йосифа Сліпого. Виставка є дуже актуальною для нашого часу, адже Постать блаженійшого патріарха Йосипа Сліпого обіймає чільне місце в українській історії та боротьби за неї. Його дії немов аналогія того, як наша земля, наш рід, українці, найбільше постраждали за свою державу, мільйони життів віддали за те, щоб ми жили на своїй рідній землі. Ця боротьба продовжується і до сьогодні і дуже важливо знати свою історію, яку від нас ховали та залізом витравлювали все українське. Назва симпозіуму «Бути собою» дуже актуальна, адже багато поколінь виросли у режимі, коли говорили одне, робити друге, а думали третє. І  бути собою було дуже важко. Саме про це говорили на відкритті виставки у Ніжині.

На презентації були присутні міський голова Анатолій Лінник, його профільний заступник Ігор Алєксєєнко, в.о. начальника управління культури Антоніна Купрій, директор краєзнавчого музею Геннадій Дудченко, представники культурної сфери, студентська молодь.

Презентацію розпочала завідуюча художнім відділом Наталія Тира, наголосивши на важливості постаті Патріарха в історії Української Греко-Католицької Церкви.

 

Також вона представила ініціатора виставки у Ніжині настоятеля Парафії Святих Володимира і Ольги, ієрея, отця Романа. Саме він привіз дану виставку до нашого міста, яка організована Інститутом історії Церкви та Київським центром УКУ. Графічне оформлення належить Олександру Ласкіну. Виставка складається з 10 банерів, на яких розміщенні фотографії і тексти діяльності Йосипа Сліпого і презентувалась по всій Україні з лютого місяця.

До цієї події знято багато відеороликів про життя кардинала і його діяльність. Один з них транслювали під час презентації виставки у Ніжині.

Довідково. Кардинал Йосиф Сліпий – видатний український церковний і громадський діяч, Патріарх Української Греко-Католицької церкви, вчений і богослов, який все своє життя боровся за об’єднання церков в Україні. Як учений-богослов, Йосиф Сліпий проявив себе у працях з догматичної теології, історії УГКЦ. За наукову роботу Патріарх Сліпий був обраний почесним членом Наукового товариства ім. Т. Шевченка, дійсним членом Тіберійської академії в Римі, членом Папської академії Св. Томи, почесний доктор Українського вільного університету та ряду університетів США і Канади. Помер Йосиф Сліпий у 1984 році в Римі, був похований у соборі св. Софії. Згідно з заповітом Патріарха, його тіло у 1992 році перевезено в Україну і перепоховано у соборі св. Юра у Львові. 

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *