Віктор Рафальський намагається «приборкати» ніжинських м’ясників

 

Усі ми хочемо отримувати і споживати якісні та безпечні харчові продукти, для цього необхідно забезпечити їх належну простежуваність по принципу «Від лану до столу».

Цими днями ніжинські «м’ясники» збунтуватися: мовляв складна процедура отримання ветдовідок на забій тварин. Ринок стане.

На що Віктор Рафальський, начальник управління Держпродспоживслужби в м. Ніжині, стверджує, що діє виключно в інтересах споживачів нашого міста і тільки згідно чинного законодавства.

«Згідно чинного законодавства, має бути довідка, яка видається тільки у випадках походження свиней з благополучних щодо АЧС (африканська чума свиней) територій» – розповідає В.С.Рафальський.

І не така складна ця процедура, просто, можливо не налагоджений процес отримання цих довідок, над чим і працює начальник.

   В ситуації спробували розібратися журналісти сайту nizhynnews.com.

 

 

 

Переміщення тварин (купівля/продаж, здача на забій) може здійснюватися лише коли тварина ідентифікована, зареєстрована в Реєстрі та на неї видано паспорт.

Відповідно до вимог Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин» ідентифікації та реєстрації підлягають усі тварини, які перебувають, розводяться або утримуються на території України.

Для того щоб ідентифікувати тварину необхідно звернутися до лікаря держаної ветеринарної медицини, який обслуговує відповідний населений пункт.

Що потрібно знати та виконувати підприємцям, які займаються забоєм та реалізацією тварин:

  1. Відповідно до закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» зареєструватися за місцем прописки в Ніжинському міськрайонному управлінні Головного управління Дердпродслужби в Чернігівській області.
  2. Мати документальне підтвердження походження тварини, що йде на забій, згідно ст.32 п.7/3 Закону України «Про ветеринарну медицину».
  3. Наявність ідентифікаційного номера тварини або відомість переміщення з господарства, заведеного до єдиного державного реєстру з ідентифікації і реєстрації тварин, відповідно до ст.5 Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин».
  4. Квитанція про оплату адміністративних послуг.
  5. Звернення до держустанови для отримання ветеринарної довідки (лист довільної форми), ст.32 п.6 Закону України «Про ветеринарну медицину».
  6. Наявність тварини для клінічного огляду. Наказ № 288 МАП та ПУ від 01.08.2004р.

   «І компромісу не може бути» – зауважив В. Рафальський

       Тож покупці ніжинського м’ясного павільйону, можуть бути спокійні, вони споживають якісний товар.

джерело:Вікторія Коломійченко для сайту nizhynnews.com

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *