З “тіньовим” орендним бізнесом хочуть боротись у Ніжині

 

Мало хто з ніжинців цікавиться ситуацію з продажем комунального майна в місті. Але якщо говорити про це конкретно, то та методика розрахунку і порядок використання плати за оренду комунального майна, якою зараз керуються у Ніжині значно занижує ціну, а таким чином, можна сказати, громада недоотримує тисячі, а то й мільйони гривень.

Про даний факт та зміни в цій методиці говорили на засіданні постійної депутатської комісії з питань законності, що відбулось 8 жовтня. Ігор Шалай запропонував розглянути можливість переглянути методику нарахування орендної плати комунального майна, адже на даний час та досить занижена. Члени комісії дану ініціативу підтримали. Зокрема, голова комісії Олег Щербак зауважив, що зміни в оренді комунального майна тільки поліпшать фінансовий стан міста Ніжина, а виручені кошти підуть на покращення інфраструктури міста. Тож було проголосовано за створення робочої групи, котра б зайнялась внесенням змін у нині існуючу методику. Наразі ж міськрада керується методологією, яка затверджена Кабміном відповідно до державного майна. Але, оскільки міськрада продає та здає в оренду комунальне майно, то рішенням сесії міської ради можна затвердити застосування інших процентних ставок. Такий досвід мають вже багато міст України.

 

 

 

«Ми вважаємо, що в певний час, коли приймалась нинішня методика, то за рахунок неї лобіювались чиїсь інтереси. Але в першу чергу, треба думати про інтереси громади. В інакшому випадку діють приховані форми суборенди. Тобто, хтось бере комунальні приміщення в аренду по заниженій ціні, а здає комусь іншому по іншій. Такий собі бізнес.  І з ним потрібно боротись в інтересах громади», – підкреслює Олег Щербак.

Що ж до затвердження робочої групи з даного питання, відповідний проект рішення готується та буде виноситись на сесію міської ради.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *