За один рекорд встановила два, і в планах 8-річної ніжинки він не останній

 

7 листопада учениця підготовчого відділення школи мистецтв при Ніжинському коледжі культури і мистецтв імені М. Заньковецької 8-річна Кароліна Пархоменко встановила Національний рекорд України “Найменший тризуб із солоного тіста”, висота якого склала 8 мм, ширина – 5 мм. Наставницею юного таланту є Юлія Петренко, член національної спілки художників України.
Зазначимо, що Кароліна вже друга вихованка Юлії Петренко, яка встановила Рекорд України. Першою була Анастасія Майорова, котра створила найбільшу колекцію пейзажів на гарбузових зернятках.
Журналісти нашого видання захотіли дізнатись, що спонукало до встановлення такого рекорду і які є плани на майбутнє в цьому напрямку.

Ось що нам розповіла Юлія Петренко:

Спочатку ідея була інша

Взагалі, після першого рекорду, який був встановлений моєю вихованкою, думала, чим можна буде ще здивувати Україну. Та вже на початку вересня знала, що ми будемо робити. Першопочаткова ідея була видозмінена, хоча і була пов’язана з гербом, але трошки в іншому ракурсі. Її ще планую втілити та поки що не «розкриватиму всі карти».

У цьому рекорді закладений потужний символізм

Герб, він як символ волі, котру прагнув наш народ. Волі до власної культури, до власної пісні української, до власних звичаїв і традицій. Це те, що і на даний момент є актуальним для українців. Так само і солоне тісто. Саме воно одне з оберегів нашого народу. Воно як матеріал, але в символіці рекорду закладалося, що це хліб, якого не вистачало в часи голодомору. Це те зерно, яке ховала матір, щоб нагодувати маленьку дитину. Вважаю, що поєднання символу волі і символу життя – це є досить потужний символізм, який може охороняти людину як оберіг, котрий можна носити з собою у кишені. Він як сувенір, що може передаватись з нашої країни в якусь іншу, де живуть наші співвітчизники. Якщо люди раніше кудись від’їжджали, то брали з собою шматок землі. Тепер можна взяти маленький сувенір з борошна пшениці, що виросла на рідній землі.

 

Три дні

Коли сформувалась ідея, подальші дії були швидкими. Як і до минулого, так і до цього рекорду готувались три дні. Коли була зареєстрована заявка, вона зацікавила Національний реєстр України і вони запропонували телевізійну площадку – «9-ий» канал, у Києві і Кароліна була гостем передачі «Не проспи». І під час розмови журналістів з Кароліною, за присутністю представника Національного реєстру саме встановлювався цей рекорд.

Кароліна перевершила саму себе

Перед тим, як зробити той герб, що у студії, напередодні Кароліна робила до 10-ка спроб. Перший був трошки більше сантиметра, хоча чесно, я планувала, що він буде близько цього розміру. Кароліна сама себе перевершила вже під час встановлення рекорду. То була дуже кропітка робота – ювелірна. Користувалась голочкою і зубочисткою, і коли досягла результату, радості не було меж.

За один рекорд – встановила два

Вирішили поспілкуватись власне з самою юною рекордсменкою.
«Дуже хвилювалась, хоча була впевнена, що зможу це зробити. Під час встановлення рекорду, один герб не вийшов. Точніше він вийшов, але в той час, як я поправляла зачіску – зіпсувався. Проте не розгубилась і швидко зробила інший. Можна сказати, за один рекорд встановила два», – прокоментувала Кароліна.

У планах викладача Юлії Петренко та маленької рекордсменки Кароліни цей рекорд не останній. В наступному році є велика ймовірність, що буде встановлений другий. А от який – стане сюрпризом…

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *