Ніжин може стати потужним логістичним центром північної України

 

 

У місті Києві, 25 листопада відбувся непересічний захід. Команда провідних експертів приймала захист розроблених стратегій у команд з різних куточків України: Полтава, Чернівці, Одеса, Черкаси, Трускавець. Нагадаємо, що влітку був проведений конкурс серед міст України, в рамках інноваційної освітньої програми Агенції “Спільні зусилля” на базі площадки «Школа мерів», на чолі з її керівником Русланом Роховим. Було відібрано тільки одинадцять команд, які пройшли вісім модулів навчання в Україні і два за кордоном. До захисту із одинадцяти команд було допущено тільки вісім.

Одну з найкращих стратегій в Україні представила команда з Ніжина, до складу якої увійшли Сергій Охонько, Наталія Березка, Григорій Андрієць.

Вони довели – як ніжинський дефіцитний бюджет перетворити на профіцитний. В стратегії розвитку міста кинуті виклики головним проблемам громади, які визначались шляхом досліджень та аналізу думки ніжинців. А це: безробіття, проблеми інфраструктури міста (стан доріг, благоустрій, громадський транспорт) та розвиток економіки. За словами Сергія Охонька, головним напрямком стратегії, що стане фундаментом виконання інших інноваційних змін в місті є потужна економіка.  Головна ставка робиться на модернізацію аеродрому під “Міжнародний авіалогістичний центр” з можливістю прийняття пасажирських літаків  – лоукост. Це дасть можливість будівництву  терміналів та виставкових центрів, а як наслідок – створення нових екологічно невиснажливих підприємств.  Близькість до міжнародних автодоріг Е95, Е101 та потужний залізничний вузол є додатковими перевагами для розвитку Ніжина як потужного логістичного центру північної України.

 

В результаті створення авіалогістичного центру, створяться робочі місця та поповниться  міський бюджет, а це дасть можливість реалізовувати інші сектори стратегії, пов’язані з розвитком туризму, комфортного та безпечного проживання у місті. Стратегія також передбачає й інші напрямки розвитку економіки Ніжина: це ревіталізація непрацюючих підприємств та створення нових індустріальних та технологічних парків, залученням до них наукової та освітньої галузі, які б могли працювати у напрямку створення кластерів по переробці зернових у готову продукцію, підприємств по збірці машин, агрегатів та обладнання та інших напрямків економіки.

Один із важливих напрямків в стратегії – розвиток туризму, адже близькість до Києва та унікальність ніжинських пам’яток історії повинна стати успішним продуктом для туристів не тільки нашої держави, а й інших країн. А створений авіа логістичний центр та лоукост забезпечать  потоком туристів як на туристичний маршрут: «Батурин – Ніжин – Качанівка», так і допоможуть у розвитку двох інших туристичних напрямків: спортивного та ділового туризму. Будівництво нового сучасного басейну, де можливо проводити  українські та міжнародні змагання повинно стати першим кроком у будівництві сучасної спортивної інфраструктури, а це дасть можливість розвивати спортивний туризм. Однією з операційних цілей стратегії є створення  студентського кампусу, адже НДУ імені М. Гоголя відіграє важливу роль у місті і у стратегії є ключовим елементом. Команда ректора університету Олександра Самойленка виконує важливу місію  – розвиток одного з найпрестижніших вузів України.

При захисті стратегії, екзаменатори погодились з усіма аргументами розробників головного документа і підкреслили, що їм імпонує бачення міста, та те, що не ніжинці будуть їхати в Київ, а навпаки. І це вірний напрямок, адже близькість до столиці і всіх її процесів дає унікальну можливість Ніжину створити зелений “український Оксфорд чи Кембридж”  з потужною та екологічно невиснажливою економікою. Адже за годину часу, за яку інколи не проїдеш і двох кварталів у Києві, можна доїхати до чудового історичного міста Ніжин, де можна буде долучитися до його історії, потрапити на змагання, скористатися лоукостом, провести ділові зустрічі або навчання.

Лідер ніжинської команди Сергій Охонько був задоволений презентацією стратегії та додав, що це бачення його команди, а для того, щоб розробити загальну стратегію міста потрібно, щоб участь в цьому прийняла ніжинська громада. В жовтні місяці він ініціював громадські обговорення щодо розробки стратегії міста і зараз ведеться запис бажаючих у  робочі групи.  Разом з міським головою, міською радою, депутатами та робочою групою нам ще прийдеться багато над чим попрацювати, адже ми повинні створити автентичну стратегію Ніжина, а не просто типовий документ,  як здебільшого робиться. Тому попереду багато роботи, а наша піврічна праця, наша стратегія і наше бачення, маю надію, стануть у нагоді й допоможуть випрацювати ефективну та дієву стратегію, яка виведе Ніжин на нові висоти, а ніжинцям дасть новий комфортний, достатній та безпечний рівень життя.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *