Де навчатимуться ніжинські діти з особливими освітніми потребами

 

Інклюзивно-ресурсний центр (ІЦР) – це установа, яка утворюється з метою забезпечення прав дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років. Діти з особливими потребами – це не лише діти з інвалідністю. Це також діти, які мають проблеми з навчанням, діти національних меншин, які не знають мову.

В Ніжині найближчим часом має бути створений такий центр. Про це йшлося на засіданні бюджетної комісії 28 листопада. Хоча це питання піднімалося ще задовго до цього. Адже, згідно «Закону України про освіту», такі центри в містах обласного підпорядкування мають запрацювати вже до 1 вересня 2018 року.          Управлінням освіти було запропоновано створити ІРЦ шляхом реорганізації структурного підрозділу міського методичного кабінету та логопедичного пункту. Залишилося відкритим питання про те, де саме буде створений такий центр.

Також, як зазначила заступник начальника Управління освіти Надія Пономаренко: «Фінансуватиметься центр за рахунок державної субвенції». Про це йдеться в меморандумі про співпрацю щодо розвитку інклюзивної освіти, підписаному Мариною Порошенко та Генадієм Зубко. Як повідомляв раніше  міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко: «У бюджет на наступний рік закладено понад 500 млн гривень на розвиток інклюзивної освіти».

 

 

 

Залишається відкритим і питання – де саме буде розміщений центр. Управління освіти пропонує одне із приміщень колишнього дитячого садочку по вул.Шевченка, 99є. Та чи погодять таку пропозицію депутати? Хоча начальник Управління освіти неодноразово зазначав, що приміщення в задовільному стані, і це один із найоптимальніших варіантів.

Тож у влади Ніжина справа за малим – підтримати проект рішення «Про створення комунальної установи Інклюзивно-ресурсний центр Ніжинської міської ради Чернігівської області».

Вікторія Коломійченко для сайту NizhynNews

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *