У Ніжині обрали кращих шахістів

Вже понад 50 років у Ніжині традиційно проводиться Відкритий особистий чемпіонат міста з класичних шахів серед дорослих та юнаків з Ніжина, Корюківки, Носівки та Дорогинки. 18 листопада відбулось його офіційне відкриття в приміщені ДЮСШШ. Організаторами турніру є міський відділ з питань фізичної культури та спорту а також Федерація шахів міста Ніжина.

Цього року у турнірі взяли участь 24 шахісти, з яких 5 кандидатів у майстри спорту, решта – першорозрядники, в тому числі і 10 школярів.

Тривав турнір до 10 грудня, і саме того дня було визначено його переможців за категоріями.

 Серед дорослих Чемпіоном став Володимир Михальський. Він набрав 7 очок з 8 можливих. Срібло виборов Дмитро Іващенко, набравши 6 очок. Таку ж кількість очок набрав і Микола Кожум’яка, але враховуючи додаткові показники, опинився на третьому місці.

 

Було визначено на турнірі і переможців серед юнаків 2001 року народження та молодших. Так першим став Олександр Рідзель, а другим – Андрій Нестеренко. Вони набрали по 4, 5 очок. Третім став Глєб Парсьонов, який заробив 4 очок.

Аби привітати переможців та суддів на чолі з  директором ДЮСШШ Юрієм Стражниковим, на турнір завітав депутат Чернігівської обласної ради від ВО «Батьківщина» Сергій Охонько. Перше, на що він закцентував увагу – кількість учасників. Обласний депутат, він же за сумісництвом і  голова Федерації шахів міста Ніжина пообіцяв, якщо організатори збільшать їх кількість, він вдвічі збільшить призовий фонд. «Шахи – це інтелектуально-спортивна гра, яка впливає на всебічний розвиток людини. Тому молодь та дорослих треба заохочувати до участі в ній. Окрім того, Ніжин має гарні показники результатів у цій грі. Тож будемо разом популяризувати цей вид спорту», – зауважив Сергій Миколайович, після чого почав нагородження.

Юрій Стражник, він же заступник голови Федерації зазначив, що напрямок по збільшенню кількості учасників буде взято за ціль. Також він додав, що 17 грудня у Ніжині має розпочатись Відкритий особисто-командний Чемпіонат Ніжина зі швидких шахів серед юнаків та дівчат. Планують в ньому взяти участь гості з інших міст та районів, а це більше 50 учасників.

Оксана Кравчук

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *