22 березня у малому залі виконавчого комітету 30 учасників – представників різних секторів життєдіяльності Ніжинської громади на чолі з міським головою Анатолієм Лінником і секретарем Ніжинської міської ради Валерієм Салогубом – створювали своєрідний кольоровий портрет Ніжина, який став емоційним підґрунтям для оберегу громади міста. Реалізований проект ініціаторами та засновники проекту: відділом у справах сім’ї та молоді та художницею, громадською діячкою Юлією Петренко. 7 грудня, в День місцевого самоврядування знову зібрались учасник проекту аби стати свідками презентації їх спільної творчості. «Пам’ятаєте, як в березні ми зібралися і кожен з вас взяв до рук міні-мольберт, і думаючи про місто вимальовували картини. Сьогодні відбувається дуже знакова презентація вашої спільної роботи, яку тепер можна назвати міні-гербом міста Ніжина», – на початку звернулась до присутніх начальник управління культури Тетяна Бассак. Продовжила вітання Юлія Петренко: «Ідеєю проекту було об’єднати любов до міста, вклавши свою енергетик і свої побажання Ніжину в картині. Адже, коли ми малюємо, то віддаємо частину серця і душі. Ми в це полотно вклали емоційний заряд і як зараз так і в майбутньому воно радуватиме око мешканців Ніжина». Ніжинській міський голова приєднався до сказаного, зазначивши, що ця подія дійсно є символічною для міста. «Дуже вагомим є те, що ніжинці об’єднуються і створюють неймовірні речі. Результат проекту, який сьогодні презентований може називатись міні-гербом міста адже є його творчим обличчям. Ми його повісимо в рекреації на третьому поверсі. Він надихатиме кожного з нас». У ході презентації кожен поставив підпис на своєму малюнку, а вкінці всіх знову об’єднало спільне фото.

6 грудня на засіданні тридцять другої сесії міської ради про роботу Ніжинської місцевої прокуратури звітував її керівник Павло Герасименко, який приступив до своїх обов’язків 9 жовтня цього року:

“Юрисдикція Ніжинської місцевої прокуратури поширюється на м. Ніжин, Ніжинський, Бобровицький, Носівський та Козелецький райони.

В умовах законодавчих змін, з метою забезпечення законності на території м. Ніжина та Ніжинського району прокуратурою у поточному році здійснено ряд організаційних, практичних та, у взаємодії з правоохоронними органами, координаційних заходів.

Слід відмітити налагоджену і чітку взаємодію органів виконавчої та представницької влади, правоохоронної системи та судової гілки влади. Це дає змогу здійснювати оперативне реагування з ряду нагальних питань, які виникають щодня.

У своїй діяльності першочергову увагу місцевою прокуратурою зосереджено на координації діяльності всіх правоохоронних органів у сфері протидії злочинності.

Зокрема, проблемні питання взаємодії правоохоронців з протидії кримінальним правопорушенням упродовж поточного року двічі обговорено на координаційних нарадах керівників правоохоронних органів регіону.

Прийнято низку додаткових системних узгоджених заходів до зміцнення правопорядку, профілактики та протидії злочинності в регіоні.

Роботу зорієнтовано на посилення нагляду у кримінальних провадженнях, передусім за фактами самовільного захоплення земельних ділянок, у сферах земельних і лісових відносинз ознаками корупції та в бюджетній системі.

З цією ж метою створені та функціонують міжвідомчі робочі групи правоохоронних органів для розкриття та протидії окремим видам злочинів.

Відтак, забезпечено подальшу стабілізацію рівня злочинності в регіоні в цілому, який зменшився майже на 25%.

Стан протидії злочинності

Стан та структура кримінальних правопорушень

 

Аналіз стану роботи правоохоронних органів району щодо попередження і протидії злочинності за підсумками 11 місяців поточного року засвідчив, що вжиття скоординованих заходів обумовило певні позитивні результати у протидії злочинності.

Упродовж 11 місяців поточного року на території м. Ніжина та Ніжинського району обліковано 1068 кримінальних правопорушень проти 1404 за аналогічний період минулого року, або на 23,9% менше.

Кількість облікованих особливо тяжких кримінальних правопорушень збільшилась з 17 до 21 (динаміка 23,5%).

Разом з тим, кількість тяжких кримінальних правопорушень у порівнянні з минулим роком зменшилася на 28,8% та становить 343 злочини проти 482.

Спостерігається зменшення у порівнянні з аналогічним періодом минулого року числа скоєних кримінальних правопорушень проти життя та здоров’я особи (111 проти 217 (динаміка -48,8%).

Разом з тим, не вдалося досягти зменшення кількості умисних вбивств, яких збільшилося з 3 до 5.

Завдяки вжитим скоординованим заходам усі вбивства розкрито, обвинувальні акти направлено до суду.

Зменшилася кількість умисних тяжких тілесних ушкоджень з 7 до 4, з них жодного (2016 – 2) умисних тяжких тілесних ушкодження що спричинили смерть потерпілого.

Переважна їх більшість вчинена особами у стані алкогольного сп’яніння у місцях їх постійного вживання (так званих притонах) та особами, які раніше вчиняли кримінальні правопорушення та добре відомі правоохоронцям. Зазначене свідчить про необхідність суттєвого покращення профілактичної роботи підрозділами превентивної служби поліції.

Як і у минулому році не зареєстровано жодного злочину проти волі честі та гідності особи. З 7 до 2 зменшилася кількість злочинів проти статевої свободи.

На 24,5% менше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року зареєстровано злочинів проти власності, разом з тим, у структурі кримінальних правопорушень вони складають більше половини – 623.

З їх числа крадіжок (556 проти 723 (-23,1%)), грабежів (17 проти 32 (-46,9%)), розбоїв (4 проти 11 (63,6%)), вимагань в цьому році не зареєстровано жодного (2016 – 1), шахрайств (33 проти 35 (-5,7%)).

На 4 % (з 46 до 44) зменшилася кількість злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту, з яких 8 незаконних заволодінь транспортними засобами та 3 ДТП зі смертельними наслідками.

Менше зареєстровано злочинів проти довкілля ( 8 проти 10) та проти громадської безпеки (18 проти 27)

Активізовано роботу у сфері протидії незаконному обігу наркотичних засобів. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року відбулося збільшення виявлених кримінальних правопорушень у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин (75 проти 57, або на 31,6%).

Разом з тим, з початку року викрито лише 4 наркозбувачі, у зв’язку з чим на цьому напрямі буде вжито додаткові скоординовані заходи.

З числа зареєстрованих кримінальних правопорушень – 3 скоєно неповнолітніми (у тому числі завершено розслідування за фактом зухвалого розбійного нападу на відділення ощадбанку за ч. 3 ст. 187 КК України, де серед 5 учасників 3 були неповнолітніми).

 

Результати розслідування кримінальних правопорушень

 

Залишок незакінчених кримінальних проваджень на сьогодні складає 2166 проваджень, з яких у 12 винним особам повідомлено про підозру, 10 підозрюваних утримуються під вартою.

Досудовим розслідуванням у поточному році закінчено 1321 провадження. З них, до суду з обвинувальним актом направлено 251 (у тому числі 1 – корупційний та 1 у бюджетній сфері), клопотань про звільнення підозрюваних від відповідальності 20.

У зв’язку з відсутністю події або складу злочину закрито 1050 кримінальних проваджень.

Прокурорами у кримінальних провадженнях надано 196 письмових вказівок.

Скасовано 194 незаконних постанов про закриття кримінальних проваджень.

У одному провадженні після скасування прокурором постанови слідчого про закриття кримінального провадження обвинувальний акт скеровано до суду, винну особу притягнуто до відповідальності за ч. 1 ст. 185 КК України.

Прокуратурою забезпечено принципове та оперативне реагування у кожному випадку злочинного посягання на права і свободи громадянина, інтереси держави.

За принципової позиції прокуратури з початку року 53 особи взято під варту, 10 – під домашній арешт.

Лише у листопаді поточного року затримано та арештовано 8 осіб, які на території міста скоїли 1 розбійний напад, 1 тяжке тілесне ушкодження, 1 крадіжку з проникненням в магазин та 5 грабежів (зокрема, затримано тридцятидворічного мешканця одного із сіл Дніпропетровської області, який перебуваючи на зупинці громадського транспорту в м. Ніжин, застосувавши до потерпілого, інваліда 2 групи,фізичну силу, надягнув йому на руку металеві наручники, які зловмисник мав при собі та вирвавши з рук потерпілого належний йому планшет).

Одним із пріоритетних напрямів діяльності органів прокуратури є захист прав і свобод дітей.

Ніжинською місцевою прокуратурою систематично опрацьовуються повідомлення, розміщені в ЗМІ щодо порушень прав неповнолітніх та вживаються відповідні заходи реагування.

Встановлено, що на телеканалі СТБ у одній із програм вийшов сюжет про 14-річну жительку м. Ніжина, яка здійснила три спроби покінчити життя самогубством через складні відносини з матір`ю.

За вказаним фактом 15.05.2017 прокуратурою розпочато кримінальне провадження за фактом злісного невиконання батьківських обов’язків по догляду за дитиною з боку її матері, що спричинило тяжкі наслідки, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 166 КК України.

 

Підтримання державного обвинувачення в суді

У поточному році з постановленням обвинувального вироку судами розглянуто 158 обвинувальних актів.

За підтримання публічного обвинувачення місцевою прокуратурою судом до п’яти років позбавлення волі засуджено відомого в місті Ніжині шахрая, який шляхом обману отримав від потенційного покупця 1400,0 доларів США та 2000,0 гривень за продаж дачного господарства, яке, насправді, йому ніколи не належало.

Судом першої інстанції підтримано позицію державного обвинувача та засуджено мешканця м. Ніжина за розбійний напад на одне з фермерських господарств району та умисне вбивство,  вчинене з корисливих мотивів (ч. 4 ст. 187,  п. 6 ч. 2 ст. 115 КК України) до покарання у виді 15 років позбавлення волі.

Протидія корупції

 

З початку року на території Ніжина задокументовано 1 факт хабарництва.

До відповідальності за адміністративні корупційні порушення судами притягнуто 9 посадовців з накладенням штрафів.

У порядку ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції» прокуратурою внесено 4 подання, які розглянуто та задоволено, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 1 посадову особу.

ОРС

 

Активізовано нагляд за додержанням законів при провадженні оперативно-розшукової діяльності.

З початку року прокурорами перевірено 216 ОРС, скасовано 17 незаконних постанов, надано 61 письмову вказівку.

Завдяки вжитим скоординованим заходам у поточному році оперативним підрозділом Ніжинського ВП ГУНП розшукано 22 злочинці та 4 безвісно зниклі особи.

На усунення порушень вимог Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність» внесено 5 доручень, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 3 особи.

 

Нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян

 

Ніжинською місцевою прокуратурою регулярно здійснюються перевірки ІТТ №3 ГУНП в Чернігівській області. Під час перевірок виявлено порушення у галузі матеріально-технічного та санітарно-побутового забезпечення та порушення вимог Закону України «Про попереднє ув’язнення». З метою усунення вказаних порушень прокуратурою внесено 4 вказівки, в порядку ст. 26 Закону України «Про прокуратуру».

Упродовж 2017 року судом до кримінальної відповідальності у виді штрафу притягнуто 39 осіб на загальну суму 89590 грн. (виконано 33 на суму 55930 грн.)

Представницька діяльність

 

У 2017 місцевою прокуратурою заявлено 49 позовів на суму понад 21 млн. грн., з них 27 задоволено на суму майже 7 млн. грн., сплачено добровільно по закритим справам на суму 248 тис. грн.

По категоріях:

– з питань відшкодування збитків, заподіяних кримінальними правопорушеннями – заявлено 31 позов на суму 373 тис. грн., 18 з яких судом задоволено на суму 228 тис. грн.;

– з питань державної та комунальної власності заявлено 3 позови2 з яких задоволено (в інтересах виконавчого комітету Ніжинської міської ради про стягнення заборгованості за договорами  оренди комунального майна в сумі 14 тис. грн. та 8,8 тис. грн.).

– у земельній сфері заявлено 17 позовів на суму 15 625 тис. грн., із них – 1 позов в інтересах Ніжинської міської ради про визнання  недійсним договору про спільну діяльність комунального підприємства та товариства, згідно якого без дозволу міської ради передано для забудови земельну ділянку комунальної власності площею 0,35 га. Позов судом задоволений, повернуто у комунальну власність земельну ділянку вартістю 1364 тис. грн.

– у бюджетній сфері заявлено 1 позов  в інтересах виконавчого комітету Ніжинської міської ради до авто гаражного кооперативу про стягнення збитків в сумі 14 тис. грн. внаслідок несвоєчасної сплати коштів пайової участі на розвиток інфраструктури.

Завдяки вжитим прокуратурою заходам представницького характеру поповнено місцевий бюджет на суму1 651 тис. грн., а саме за рішеннями суду у 3 позовах в інтересах Ніжинської ОДПІ про стягнення податкового боргу з 3 підприємств міста.

У ході здійснення представницьких повноважень розпочато 14 актуальних кримінальних проваджень, зокрема за фактом незаконної передачі у власність депутату земельної ділянки державної власності, безгосподарського використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення внаслідок їх забудови, тощо.

 

Стан розгляду звернень

 

Всього, упродовж 2017 року по м. Ніжину та Ніжинському району вирішено 197 звернення, з яких 161 направлено за належністю до інших відомств, у решті надано роз’яснення.

З кожним зверненням проводиться кропітка робота.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про звернення громадян», яким розширено шляхи надходження звернень до відповідних органів за допомогою засобів телефонного та електронного зв’язку, Ніжинською місцевою прокуратурою запроваджено можливість подання громадянами усних звернень за допомогою засобів телефонного зв’язку, тобто через телефони «гарячі лінії», та надіслання звернень з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку (електронні звернення).

 

Відтак, підводячи підсумок та звертаючись до присутніх, зазначу, що ми не маємо наміру зупинятись на досягнутому.

Робота на всіх напрямах триває, а органи прокуратури й надалі відкриті до діалогу та співпраці в межах, визначених Конституцією та законами України.”

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *